News

Gigabyte Radeon HD 6850 Windforce

Sentyment do Barts Pro

Tabela faktów pokaż/ukryj

Produkt: Gigabyte Radeon HD 6850 Windforce
Producent: GIGABYTE
Procesor graficzny: Barts Pro
Zainstalowana pamięć: 1 GB
Rodzaj zainstalowanej pamięci: GDDR5
Częstotliwość taktowania rdzenia: 820 MHz
Częstotliwość taktowania pamięci: 1050 MHz (efektywnie 4200 MHz)

Podsumowanie

Nasze pożegnanie z zasłużoną i – w naszym mniemaniu – bardzo udaną serią HD 6800 jeszcze nastąpi, w tym artykule żegnamy się jedynie z konfiguracją single GPU. Możecie się jednak spodziewać się ciekawego testu trybu CrossFire, w którym będziemy przekonywać Was, że to wcale nie jest takie złe, jak niektórzy przedstawiają. Nasz dzisiejszy główny bohater doskonale nadawał się na reprezentanta Radeonów HD 6850. Konstrukcja Gigabyte'a jest bardzo udana. Oczywiście nie ma róży bez kolców i naszym głównym zastrzeżeniem jest niewielki potencjał OC. Wiemy przecież bardzo dobrze, że Radeony HD 6850 kręcą się bardzo przyzwoicie. Niestety w przypadku HD 6850 Windforce X2 ta zasada się nie sprawdza.

Niedawno swoją premierę miały Radeony HD7770, które co prawda potrafią czasem dogonić HD 6850, ale przy obecnej cenie są totalnie nieopłacalne. Nadal nasz staruszek oparty o rdzeń Barts Pro jest jednym z najlepszych wyborów w cenie do 600 zł. Z bohaterem naszej dzisiejszej recenzji nie jest inaczej. Chociaż karta ma już swoje lata, to nadal pozostaje hitem w kategorii cena/wydajność. Konstrukcja Gigabyte charakteryzuje się ponadto bardzo dobrym systemem chłodzenia, dzięki czemu podczas pracy mamy zapewnioną ciszę oraz bardzo niskie temperatury, co istotnie wpływa na żywotność układu. Jeśli więc zamierzacie kupić nową kartę i możecie przeznaczyć na nią około 600 zł, to z pewnością możecie kupić Gigabyte Radeona HD 6850 Windforce X2. Dopóki ceny nowych dzieci AMD nie spadną jest to praktycznie jedyny słuszny wybór. Z tego też powodu postanowiliśmy wyróżnić bohatera naszej dzisiejszej recenzji, bo rekomendacja jak najbardziej się mu należy.

Plusy Minusy Ocena końcowa
  • stosunek cena/wydajność
  • kultura pracy
  • wydajny system chłodzenia
  • długi okres gwarancyjny
  • karta niedługo kończy swój żywot na rynku
  • zestaw dodatków mógłby być większy
90%

Polecane przez PC Centre - 2012Opisany powyżej produkt został uhonorowany przez nas odznaczeniem Polecane przez PC Centre. Przyznajemy je jedynie produktom naprawdę wysokiej jakości, których zakup bez obaw możemy polecić Wam, drodzy Czytelnicy.

Zgłoś błąd