News

Gigabyte Radeon HD 6850 Windforce

Sentyment do Barts Pro

Tabela faktów pokaż/ukryj

Produkt: Gigabyte Radeon HD 6850 Windforce
Producent: GIGABYTE
Procesor graficzny: Barts Pro
Zainstalowana pamięć: 1 GB
Rodzaj zainstalowanej pamięci: GDDR5
Częstotliwość taktowania rdzenia: 820 MHz
Częstotliwość taktowania pamięci: 1050 MHz (efektywnie 4200 MHz)

Premiera nowych kart AMD za nami, czekamy na kolejne także z obozu "zielonych". Niestety nie pojawił się jeszcze godny następca wysłużonych Radeonów HD 6850 i HD 6870, bo ciężko takim nazwać układy z serii HD7700, których cena jest zdecydowanie za wysoka i całkowicie oderwana od realiów. Postanowiliśmy więc, że przyjrzymy się bliżej Radeonowi HD 6850 Windforce od firmy Gigabyte. Jest to nasze pożegnanie z tymi układami, przynajmniej w przypadku testów single GPU. Zapraszamy do najnowszej recenzji na łamach naszego portalu.

Opakowanie i jego zawartość

Karta dotarła do redakcji zapakowana w średniej wielkości opakowanie, którego motywem przewodnim jest cybernetyczne oko umieszczone na froncie kartonu. Oprócz niego umieszczono tam także nazwę modelu wraz z informacją o ilości zastosowanej pamięci graficznej oraz kilka pomniejszych sygnaturek.

Gigabyte Radeon HD 6850 Windforce

W skład zestawu wchodzą:

  • karta graficzna,
  • płyta ze sterownikami,
  • instrukcja obsługi,
  • konektor DVI – D-Sub,
  • przejściówka Molex – PCIe 6-pin.

Gigabyte Radeon HD 6850 Windforce

Zestaw dodatków jest raczej ubogi, Gigabyte niestety przyzwyczaił nas do nierozpieszczania swojego klienta bogatą zawartością opakowania. Nie możemy mu jednak zarzucić, że poszczególne elementy są bezużyteczne. Wszystko jest w jak najlepszym porządku, mamy dwie najbardziej potrzebne przejściówki i – choć brakuje np. kabla HDMI – to tragicznie nie jest.

Zgłoś błąd