News

Gigabyte GeForce GTX 780 TI OC Windforce 3X

Podsumowanie

Testowana przez nas karta jest niesamowicie wydajna. GeForce GTX 780 TI to jedyny akcelerator, który poradzi sobie z dosłownie każdą grą na maksymalnych ustawieniach i w rozdzielczościach wyższych niż 1080p. Co prawda naszym zdaniem wszystkie GTX-y 780 TI powinny posiadać więcej niż 3 GB pamięci, ale i tak nawet na konfiguracjach wielomonitorowych karta daje radę.

Karta prezentuje się świetnie i charakteryzuje się równie dobrą kulturą pracy. Trzeba być świadomym, że przy tak wydajnym układzie temperatury rzędu 75 stopni i pobór prądu na poziomie ponad 400 W jest czymś całkowicie normalnym. Trzeba przypomnieć, że dużo wolniejszy Radeon R9 280X ASUSA oferował podobną kulturę pracy przy o wiele większym systemie chłodzenia. W przypadku najbliższej konkurencji, a więc Radeonów R9 290X, właściwie wszystkie akceleratory wyposażone w rdzeń GTX 780 TI prezentują się lepiej. Przerażający dla fanów AMD może być fakt, że dotyczy to także modeli referencyjnych kart Nvidii.

Karta nie zachwyca potencjałem OC, ale też nie musi tego robić. Standardowo nie ma żadnej konkurencji. Bura należy się producentowi za tragiczny zestaw dodatków. Przy takiej cenie samej karty, dwie przejściówki, płyta i instrukcja obsługi to "trochę" mało.

Gigabyte GeForce GTX 780 TI OC Windforce 3X otrzymał od naszego serwisu oznakę "Wydajność" za ogromną moc wystarczającą do odpalenia każdej gry na rynku.

Plusy Minusy
  • ogromna wydajność
  • bardzo dobra (jak na tak wydajną kartę) kultura pracy
  • dobre oprogramowanie Nvidii
  • zajmuje dwa sloty
  • wysoka cena
  • słabe dodatki
  • OC mogłoby być lepsze

Nagroda Wydajność - 2013Opisany powyżej produkt został uhonorowany przez nas odznaczeniem Super Wydajność. Przyznajemy je jedynie produktom, które oferują najwyższą wydajność i największe możliwości.

Zgłoś błąd