News

Gigabyte GeForce GTX 580 SOC

Dwuslotowy GTX 580 dla overclockerów?

Tabela faktów pokaż/ukryj

Produkt: Gigabyte GeForce GTX 580 SOC
Producent: GIGABYTE
Procesor graficzny: GF110
Zainstalowana pamięć: 1536 MB
Rodzaj zainstalowanej pamięci: GDDR5
Częstotliwość taktowania rdzenia: 855 MHz
Częstotliwość taktowania pamięci: 1025 MHz (efektywnie 4100 MHz)

Podsumowanie

Gigabyte GeForce GTX 580 SOC jest kartą bardzo dopracowaną, wręcz idealną dla overclockerów. Producent nie ograniczył się jedynie do szumnych zapowiedzi, udostępnił technologię, aby doświadczony użytkownik mógł wykrzesać maksimum możliwości ze swojego komputera. Konstrukcja, tak jak każdy GeForce GTX 580, jest demonem wydajności w kategorii kart z jednym rdzeniem graficznym. W tym przypadku dochodzi jeszcze kwestia fabrycznego OC karty, dzięki któremu osiąga jeszcze wyższą wydajność i pozwala generować jeszcze więcej klatek w ulubionej grze.

Gigabyte GeForce GTX 580 SOC

Bardzo podoba nam się kultura pracy urządzenia. Jak na tak wydajną konstrukcję, karta jest cicha i chłodna. Oczywiście nic nie jest idealne, pobór mocy nadal jest wysoki i nic z tym nie możemy zrobić. GTX 580 SOC jest kartą bardzo długą, co może stanowić problem dla posiadaczy mniejszych obudów. Cieszy natomiast jedynie dwuslotowy system chłodzenia. Dzięki temu nie będziemy mieć problemów przy budowaniu konfiguracji SLI z dwóch GTX 580. Cena karty jest dość wysoka, wynosi obecnie około 2100 zł, choć jest to wydatek gwarantujący satysfakcję z rozgrywki na najwyższym poziomie. Szczerze polecamy Gigabyte GeForce GTX 580 SOC, kupując tę kartę na pewno będziecie zadowoleni.

Plusy Minusy Ocena końcowa
  • ogromna wydajność
  • świetny system chłodzenia
  • fabryczne OC karty
  • dobre możliwości podkręcania
  • kultura pracy
  • cena
90%

Polecane przez PC Centre - 2011Opisany powyżej produkt został uhonorowany przez nas odznaczeniem Polecane przez PC Centre. Przyznajemy je jedynie produktom naprawdę wysokiej jakości, których zakup bez obaw możemy polecić Wam, drodzy Czytelnicy.

Zgłoś błąd