News

Gigabyte GeForce GTX 580 SOC

Dwuslotowy GTX 580 dla overclockerów?

Tabela faktów pokaż/ukryj

Produkt: Gigabyte GeForce GTX 580 SOC
Producent: GIGABYTE
Procesor graficzny: GF110
Zainstalowana pamięć: 1536 MB
Rodzaj zainstalowanej pamięci: GDDR5
Częstotliwość taktowania rdzenia: 855 MHz
Częstotliwość taktowania pamięci: 1025 MHz (efektywnie 4100 MHz)

O tym, że Nvidia GeForce GTX 580 jest kartą wydajną, wie zapewne każdy entuzjasta sprzętu komputerowego. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby była jeszcze wydajniejsza. Do tego samego wniosku doszli inżynierowie firmy Gigabyte i dzięki temu na rynku pojawił się Gigabyte GeForce GTX 580 SOC. W dzisiejszej recenzji sprawdzimy, na co stać tego potwora i czy wydajność może iść w parze z dobrą kulturą pracy. Zapraszamy do lektury najnowszej publikacji na łamach naszego serwisu.

Opakowanie i jego zawartość

Gigabyte GeForce GTX 580 SOC dotarł do naszej redakcji zapakowany w dość duże, czarne opakowanie z bardzo przyjemnym motywem na froncie. Złote i czerwone akcenty całkiem dobrze współgrają z wszechobecną czernią. Na froncie nie zabrakło oczywiście logo producenta, nazwy modelu karty graficznej oraz kilku sygnaturek mówiących o technologiach zastosowanych przy jej tworzeniu. Gigabyte zapewnia, że jest to karta stworzenia do overclockingu, o czym oczywiście musieliśmy się przekonać. O tym jednak w dalszej części recenzji.

Gigabyte GeForce GTX 580 SOC

W opakowaniu, oprócz karty graficznej, znajdziemy:

  • płytę ze sterownikami ,
  • kartę gwarancyjną,
  • instrukcję obsługi,
  • kabel HDMI – mHDMI,
  • przejściówkę 2x Molex – PCI-E 8pin,
  • przejściówkę 2x Molex – PCI-E 6pin,

Gigabyte GeForce GTX 580 SOC

Zestaw dodatków nie prezentuje się co prawda zbyt oryginalnie, ale wśród jego elementów znajdziemy praktycznie wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy. Dobrym pomysłem producenta było umieszczenie w pudełku kabla HDMI, trochę brakuje natomiast jakiejkolwiek gry.

Zgłoś błąd