News

Gigabyte G1.Sniper Z87

Od premiery procesorów Haswell i ukazania się płyt głównych z chipsetem Intel Z87 minęło już trochę czasu. W oczekiwaniu na nowe procesory Intel Haswell Refresh oraz płyty główne im dedykowane, postanowiliśmy przetestować płytę dla graczy oferowaną przez firmę Gigabyte, oznaczoną symbolem G1.Sniper Z87. Sprawdziliśmy, czy jest ona w stanie konkurować m.in. z MSI Z87-G45 Gaming i ASRock Fatal1ty Z87 Killer - bezpośrednimi rywalami w średniej klasie cenowej.

Wszystkie konstrukcje płyt Gigabyte z przedrostkiem G1 dedykowane są graczom, jednak posiadają one różnorodne udogodnienia, które potrafią zdobyć serca nie tylko miłośników wirtualnej rozrywki. Płyta Gigabyte G1.Sniper Z87 umożliwia tworzenie konfiguracji multi-GPU, podkręcanie procesorów (zarówno tych z odblokowanym, jak i zablokowanym mnożnikiem poprzez zmianę szyny BLCK) oraz pamięci RAM.

W naszym teście zwracaliśmy uwagę na łatwość obsługi Setupu UEFI, funkcje dostępne z jego poziomu, jakość oprogramowania i możliwości jakie ono oferuje. Z kwestii bardziej sprzętowych oczywiście kluczowy jest potencjał OC procesora i pamięci, temperatury pracy i przede wszystkim opcje wyróżniające dany model na tle rozwiązań konkurencji. Sprawdźcie, jak prezentuje się nasz testowy model.

Gigabyte G1.Sniper Z87 to pełnowymiarowa konstrukcja ATX. Została ona oparta na chipsecie Intel Z87. Obsługuje procesory Intel Celeron/ Pentium/ Core i3/ Core i5/ Core i7/ Xeon czwartej generacji. Rozmieszczenie elementów na płytce drukowanej możemy ocenić jako dobre, a dostęp do konkretnych złączy jest prosty. Płyta wygląda efektownie, a każdy z elementów bardzo dobrze komponuje się z resztą.

Gigabyte G1.Sniper Z87 2

Na opakowaniu Gigabyte G1.Sniper Z87 dominuje kolor czarny. Wyszczególniono najważniejsze podzespoły oraz zastosowane technologie. Na spodzie znajdziemy schemat laminatu i tylnego panelu płyty głównej. Wewnątrz pudełka oprócz samego produktu umieszczono dodatkowo instrukcję obsługi, płytę ze sterownikami, cztery kable SATA, mostek SLI oraz maskownicę tylnych portów.

Gigabyte G1.Sniper Z87 opakowanie

Gigabyte G1.Sniper Z87 dodatki

Zgłoś błąd