News

Fractal Design Integra R2 650W

Mocny potwór szwedzkiej firmy

Wnętrze, rozkład linii

Fractal Design Integra R2 650 W

Rzeczywiście, zastosowana platforma nie posiada modułów DC-DC ani nawet niezależnej regulacji napięć (jaką posiadał np. SilentiumPC Deus 600 W), co nie jest dobrym znakiem, jeśli chodzi o wyniki elektryczne. Rzeczywisty producent konstrukcji to firma HEC.

Fractal Design Integra R2 650 W

Za chłodzenie odpowiada wentylator Hong Sheng A1225M12S z łożyskiem ślizgowym.

Fractal Design Integra R2 650 W

Przy wtyku AC zamontowano płytkę, na której zamontowano pierwszą część filtra EMI: dwa kondensatory Y i jeden kondensator X.

Fractal Design Integra R2 650 W

Na głównej płytce drukowanej widzimy jeszcze dwa kondensatory Y, trzy cewki, jeszcze jeden kondensator X pod jedną z cewek oraz warystor. Oznaczenia na płytce sugerują, że przewidziano miejsce na jeszcze jeden kondensator X, który w tym modelu został pominięty.

Fractal Design Integra R2 650 W

Prostowanie realizuje mostek GBU1506, który radzi sobie z prądami aż do 15 A! Jest to ogromny zapas mocy zostawiony na tym etapie konwersji. Rolę kondensatora głównego spełnia model marki Teapo z serii LH, mogący pracować w temperaturach do 85 st. C.

Fractal Design Integra R2 650 W

Jak wspomniano wcześniej, Integra R2 posiada grupową regulację napięć. Filtrację realizują kondensatory marki Teapo, które mogą pracować w temperaturach do 105 st. C. Z kolei układ PS223 zapewnia odpowiednie zabezpieczenia.

Połączenia lutowane zostały wykonane bardzo starannie, pamiętano o usunięciu nadmiaru cyny.

Ogółem jakość wykonania recenzowanego produktu stoi na przyzwoitym poziomie, choć przy tym poziomie mocy zastosowanie innej regulacji napięć niż grupowa byłoby wysoce wskazane.

Rozkład linii

  • 12V2: złącze ATX12V/EPS12V
  • 12V1: pozostałe złącza

W Integrze R2 cała linia o obciążalności 22 A przypada na procesor – wszystkie pozostałe podzespoły zostały przypisane na drugą linię, o obciążalności 30 A. W typowych zastosowaniach taki rozkład nie budzi zastrzeżeń, choć przy bardzo mocnym OC dobicie do podanych wartości obciążeń wydaje się możliwe.

Zgłoś błąd