News

Fractal Design Integra R2 650W

Mocny potwór szwedzkiej firmy

Wyposażenie, specyfikacje

Fractal Design Integra R2 650 W

W pudełku, oprócz zasilacza, znajdziemy jeszcze: kabel zasilający, śrubki montażowe, instrukcję obsługi oraz opaski zaciskowe.

Fractal Design Integra R2 650 W

Sam zasilacz rzeczywiście wygląda bardzo ciekawie, posiada czarne, matowe wykończenie, biały wentylator oraz grill w kształcie plastra miodu (podobny zastosowano w jednostkach takich jak Antec Platinum 550 W czy Aerocool Strike-X 600 W).

Fractal Design Integra R2 650 W

Z boku umieszczono napis „Fractal Design” oraz oznaczenie modelu. Od spodu natomiast widzimy wygrawerowany płatek śniegu – logo szwedzkiej firmy.

Fractal Design Integra R2 650 W

Wszystkie kable zostały oplecione, dodatkowo umieszczono plastikową osłonkę przy obudowie.

Spis okablowania:

  • wiązka główna ATX 20 + 4-pin (rozłączana) – 52 cm,
  • wiązka ATX12V/EPS12V 4 + 4-pin (rozłączana) – 67 cm,
  • wiązka z trzema wtyczkami SATA – 56 cm + 13 cm + 13 cm,
  • wiązka z trzema wtyczkami SATA – 39 cm + 13 cm + 13 cm,
  • wiązka z dwiema wtyczkami Molex oraz złączem FDD – 57 cm + 13 cm,
  • wiązka z dwiema wtyczkami PCI-Express 6 + 2-pin – 53 cm + 10 cm.

Okablowanie Integry R2 posiada zarówno dobre, jak i złe strony. Długość kabli niewątpliwie należy zaliczyć jako ten pozytywny aspekt – recenzowany wyrób rzeczywiście posiada bardzo długi kabel dla procesora, a to on zwykle musi być najdłuższy w obudowach z zasilaczem montowanym na dole. Wadą jest obecność jedynie dwóch wtyczek PCI-Express, przy mocy łącznej 650 W można oczekiwać czterech takich złączy – w końcu jednostki o takiej mocy raczej bierze się z myślą o łączeniu kart graficznych. Miło by było też zobaczyć drugą wiązkę dla procesora, ale przy tym pułapie mocy można jeszcze przymknąć oko na ten brak.

Fractal Design Integra R2 650 W

Recenzowany wyrób oferuje łącznie 576 W na dwóch liniach +12 V. Nie jest to zbyt imponująca wartość – taką samą łączną obciążalnością linii +12 V mógł się pochwalić np. Toughpower XT 575 W [link]. Podana wartość sugeruje też brak modułów DC-DC w jednostce.

Zgłoś błąd