News

Fractal Design Integra R2 650W

Mocny potwór szwedzkiej firmy

Szwedzka firma Fractal Design znana jest głównie z wysokiej jakości obudów. Jednak jakiś czas temu wypuściła ona trzy serie zasilaczy: Integra, Tesla oraz Newton, które zostały przyjęte dość pozytywnie, jednak niedługo potem słuch po tychże zasilaczach zaginął. Jak się okazało, Fractal nie próżnował przez ten czas, tylko przygotowywał odświeżenie wszystkich wymienionych serii. Dziś przyjrzymy się nowej wersji modelu z linii Integra, oznaczonego końcówką R2, którego łączna moc wynosi 650 W. Przekonajmy się, co zostało poprawione i jak model ten ma się do obecnej konkurencji.

Wprowadzenie

Fractal Design Integra R2 650 W

Recenzowany wyrób umieszczono w niewielkim pudełku, na którym znajduje się kilka punktów marketingowych:

  • Seria zasilaczy Fractal Design Integra R2 zapewnia stabilną moc za niewysoką cenę. Integra R2 to bardzo dobry wybór do komputerów o niskiej i średniej wydajności oraz stacji roboczych – ciekawe, bo jednostka o mocy 650 W powinna też dać sobie radę z konfiguracjami z wysokiej półki, przynajmniej takimi, które posiadają jedną kartę graficzną lub dwie ze średniowysokiej półki.
  • Wygląd zasilaczy z serii Integra R2 pokazuje poświęcenie firmy Fractal Design w tworzeniu innowacyjnych podzespołów ze stylowym, eleganckim, nowoczesnym, skandynawskim designem – wygląd to niewątpliwie nie wszystko, choć niektórych może on zachęcić do zakupu jednostki.
  • Cichy wentylator o średnicy 120 mm z kontrolą termiczną – ogółem większe wentylatory cechują się większym przepływem powietrza i niższym poziomem hałasu niż małe wentylatory. Integra R2 jest wyposażona w duży, niskoobrotowy wentylator o średnicy 120 mm, który obniża poziom hałasu – niekoniecznie – mały wentylator przy tych samych obrotach będzie cichszy niż wentylator duży, ale by osiągnąć taki sam przepływ powietrza, jak wentylator duży, mniejszy model będzie musiał kręcić się znacznie szybciej.
  • Znakomite wyniki elektryczne – zasilacze z serii Integra R2 cechują się bardzo dobrą stabilnością napięć oraz tłumieniem tętnień. Mogą dostarczyć pełną moc nawet przy temperaturze otoczenia 40 st. C.
  • Zasilacze z serii Integra R2 posiadają komplet zabezpieczeń, w tym: OPP, OVP, SCP, UVP i OCP.
  • Zgodność z certyfikatem 80 PLUS Bronze – zasilacze z serii Integra R2 spełniają wymogi certyfikatu 80 PLUS Bronze. Dodatkowo, obniżenie ilości wydzielanego ciepła pozwala na zmniejszenie obrotów wentylatora, a więc i poziomu hałasu.
  • Długość zaledwie 140 mm, co pozwala im zmieścić się w najmniejszych obudowach ATX na rynku - OK.
  • Długość wiązki procesora wynosi 650 mm, przedłużona z myślą o obudowach z zasilaczem montowanym na dole – bardzo dobrze.
  • Zgodność ze standardem ATX w wersji 2.3.
  • 3 lata gwarancji.
Zgłoś błąd