News

E3 2016 - konferencja Ubisoftu

W tym roku Ubisoft świętuje na E3 trzydziestolecie swojego istnienia

Tom Clancy's Ghost Recon: Wildland i The Division

Ghost Recon: Wildland jest już dobrze znany stałym widzom E3. To jedna z najgorętszych zapowiedzi zeszłorocznej edycji imprezy, a scenariusz ten powtórzył się również i w tym roku. Grę zaprezentował nam Dominic Butler, główny projektant tytułu z paryskiego oddziału Ubisoftu. Jego wejście poprzedził kinowy trailer, a następnie deweloper zaprezentował światu nowy gameplay, przedstawiający misję dla czterech graczy w trybie kooperacji, polegającą na usunięciu wyznaczonego celu o pseudonimie El_Pozolero. Co ciekawe, Butler zdradził nam przy okazji oficjalną datę premiery Ghost Recon: Wildland, którą wyznaczono na 7 marca 2017 roku.

Wildland nie był jednak jedyną grą z cyklu Tom Clancy's na tegorocznych targach E3, bowiem miejsca starczyło również dla niedawno wydanego The Division, a tak w zasadzie to jego dwóch dodatków - debiutującego już niedługo Underground oraz zupełnie nowego Survival. Pierwszy z nich trafi do właścicieli konsol Xbox One oraz komputerów PC już 28 czerwca, a posiadacze PlayStation 4 będą zmuszeni poczekać aż do 2 sierpnia. Niemniej wszyscy gracze zarejestrowani w Ubisoft Club otrzymają trzy specjalne stroje, nawiązujące do innych marek wydawcy: Ghost Recon, Rainbow Six oraz Splinter Cell. Jeszcze ciekawiej od Underground zapowiada się drugie rozszerzenie Survival, w którym przyjdzie nam się zmierzyć z wielką zamiecią śnieżną na terenie wirtualnego Manhattanu. Srogie warunki pogodowe oznaczają ograniczony dostęp do wszelkich zasobów, co uczyni ze świata The Division istny survival dla najwytrwalszych. Zobaczcie sami, jak nowy pakiet prezentuje się na poniższym zwiastunie:

 

Eagle Flight i Star Trek Bridge Crew, czyli dwa wielkie doświadczenia VR

O Eagle Flight usłyszeliśmy po raz pierwszy na zeszłorocznej edycji imprezy PlayStation Experience. Mimo że technologia VR wciąż ma problem z zadomowieniem się przy naszym domowym sprzęcie, to twórcy z Ubisoft Montreal świetnie dowodzą tego, iż takie rozwiązanie naprawdę ma potencjał. O ile dotychczasowe doświadczenia z goglami wirtualnej rzeczywistości mogły się niektórym wydawać dosyć nienaturalne i mało przystępne, najnowszy gameplay trybu PvP w Eagle Flight pokazał, jak świetnie można rozwiązać kwestie sterowania w rozgrywce. Wystarczy ruszyć głową... i to dosłownie.

Jeśli natomiast jesteście fanami wirtualnej rzeczywistości i klimatów sci-fi jednocześnie, to kolejny tytuł powinien Was wprawić w zachwyt. Zapowiedziany właśnie Star Trek: Bridge Crew to jedno wielkie pole do popisu dla gogli VR. Rozgrywka skupi się przede wszystkim na kooperacji w czteroosobowych grupach graczy, spośród których każdy przyjmie inną rolę na tytułowym mostku statku U.S.S. Aegis. Do wyboru mamy kategorie dowódcy, oficera taktycznego, pilota oraz inżyniera, a odpowiedni dobór załogi pozwoli na sprawne wykonywanie fabularnych misji. W trakcie konferencji na scenie pojawił się Levar Burton - aktor, reżyser i weteran serii Star Trek, z którym krótką rozmowę miała okazję przeprowadzić Aisha Tyler. Mimo że twórcy nie obwieścili światu dokładnej daty premiery wiemy, że Star Trek: Bridge Crew trafi na rynek w okolicy tegorocznej jesieni i będzie kompatybilny z różnymi modelami gogli VR.

Zgłoś błąd