News

ASRock P67 Extreme4

Extreme'alnie dobra płyta

Tabela faktów pokaż/ukryj

Produkt: ASRock P67 Extreme4
Producent: ASRock
Gniazdo procesora: LGA 1155
Chipset: Intel P67 (Cougar Point)
Liczba faz zasilania: 8 + 2
Liczba gniazd pamięci: 4
Liczba slotów PCI Express 16x: 3 (elektrycznie x16, x8 i x4)
Liczba slotów PCI-Express 1x: 2
Liczba slotów PCI: 2
Liczba złączy wentylatorów 4 pin: 2
Liczba złączy wentylatorów 3 pin: 4
Liczba gniazd USB (tylny panel): 6 USB 2.0 i 2 USB3
Regulacja napięcia rdzeni procesora: 0,6 – 1,7 V co 0,005 V
Regulacja BCLK: 97,6 – 106,9 MHz,
Regulacja napięcia kontrolera pamięci: 0,661 – 1,87 V co 0,013 – 0,065 V
Maksymalne stabilne BCLK przy uruchamianiu: 106,9 MHz
Magistrala danych: DMI
Gwarancja: 36 miesięcy
Zawartość zestawu: instrukcja obsługi, płyta ze sterownikami, przewodnik po UEFI, zaślepka panelu tylnego, panel USB3, cztery kable SATA, zaślepka panelu USB3, dwie przejściówki Molex-SATA, mostek SLI, kable IDE

Oprogramowanie

ASRock dołącza do swojej płyty standardowy zestaw oprogramowania. Więcej o poszczególnych funkcjach możecie przeczytać w recenzjach płyt ASRock 890FX Deluxe5 oraz ASRock Fatal1ty P67 Professional. Aplikacje mogą różnić się delikatnie designem, ale posiadają identyczne funkcje (oczywiście dostosowane do poszczególnej platformy), a ich obsługa jest tak samo łatwa niezależnie od płyty głównej.

Podsumowanie

ASRock P67 Extreme4 to konstrukcja wyróżniająca się in plus na rynku bardzo podobnych do siebie produktów opartych o chipset P67. Dzięki swojej niewygórowanej cenie, dobrym możliwościom OC i wysokiej stabilności pracy, produkt firmy ASRock może stać się hitem na polskim rynku. Do zakupu zachęca także bardzo bogate, jak na ten segment, wyposażenie, a także wsparcie w postaci dobrze przygotowanego oprogramowania.

Do wad bohatera naszej dzisiejszej recenzji należy bezsprzecznie zaliczyć "prowadzenie pamięci", a więc potencjał płyty do podkręcenia pamięci RAM. W wielu tańszych i gorzej wyposażonych konstrukcjach nie mieliśmy problemu z osiągnięciem lepszych rezultatów. Należy także wspomnieć o dość nieprzyjemnym problemie występującym w Setupie. Regulacja parametrów systemu za pomocą myszki jest, delikatnie mówiąc, utrudniona przez lagi i przycięcia występujące w trakcie przesuwania kursora po ekranie. Niezbędna jest aktualizacja UEFI do wersji 1.7, która to wspomniany problem eliminuje.

ASRock P67 Extreme4

ASRock P67 Extreme4 jest, pomimo swoich wad, konstrukcją ekstremalnie dobrą. Produkt jest godny polecenia szczególnie przez wzgląd na stosunek ceny do wydajności płyty. Nie mamy wątpliwości, że P67 Extreme4 zasługuje na naszą rekomendację i bez cienia wątpliwości możemy polecić go Wam, drodzy Czytelnicy.

Plusy Minusy Ocena końcowa
  • możliwości OC
  • stabilność konstrukcji
  • przejrzysty BIOS
  • mnogość opcji regulujących najważniejsze parametry systemu
  • wyposażenie
  • przyciski Power i Reset
  • dobry stosunek cena/jakość
  • dołączone do płyty oprogramowanie
  • potencjał podkręcania pamięci
  • początkowe problemy z obsługą Setupu za pomocą myszki
90%

Polecane przez PC Centre - 2011Opisany powyżej produkt został uhonorowany przez nas odznaczeniem Polecane przez PC Centre. Przyznajemy je jedynie produktom naprawdę wysokiej jakości, których zakup bez obaw możemy polecić Wam, drodzy Czytelnicy.

Zgłoś błąd