News

ASRock M3A770DE

Płyta AM3 dla Kowalskiego

Tabela faktów pokaż/ukryj

Produkt: ASRock M3A770DE
Producent: ASRock
Gniazdo procesora: AM3
Chipset: AMD 770 / SB710
Liczba faz zasilania: 4 + 1
Liczba gniazd pamięci: 4
Liczba slotów PCI Express 16x: 2 (pracują w konfiguracji 16x + 4x)
Liczba slotów PCI-Express 1x: 1
Liczba slotów PCI: 3
Liczba gniazd SATA: 4 + 2 eSATA
Liczba złączy wentylatorów 4 pin: 1
Liczba złączy wentylatorów 3 pin: 2
Liczba gniazd USB (tylny panel): 4
Regulacja HTT: 150 - 500 MHz
Maksymalne stabilne HTT przy uruchamianiu: 350 MHz
Regulacja napięcia Phenom: Od 0,6 V do wartości maksymalnej dla procesora powiększonej o 312,5 mV (z krokiem 12,5 mV),
Regulacja napięcia Phenom (kontroler): Od 0,6 V do wartości maksymalnej dla procesora powiększonej o 312,5 mV (z krokiem 12,5 mV),
Magistrala danych: HT 3.0
Gwarancja: 24 miesiące

Dołączone oprogramowanie

Na dołączonym krążku DVD otrzymujemy kilka aplikacji narzędziowych, dobrze znanych użytkownikom innych płyt tego producenta. Wśród nich znalazł się program OC Tuner, którego nazwa jasno sugeruje przeznaczenie. Poza overclockingiem może on nam również posłużyć do monitorowania temperatur, a także do kontroli prędkości wentylatora.

ASRock M3A770DE

Oprócz OC Tuner na płycie możemy znaleźć IES oraz Instant Boot. Pierwszy z nich pozwala na wyłączanie części faz wchodzących w skład sekcji zasilającej w czasie, gdy procesor jest w niewielkim stopniu obciążony. Z kolei Instant Boot to narzędzie pozwalające na skrócenie czasu koniecznego do uruchomienia systemu Windows.

Podsumowanie

ASRock M3A770DE to (obok MSI 770-C45) jedna z najtańszych pełnowymiarowych płyt AM3. Choć niska cena może sugerować słabą jakość wykonania czy też niewielkie możliwości podkręcania, to jednak tak nie jest. Produkt ASRocka to całkiem solidnie wykonana płyta, wyposażona w rozbudowany BIOS pozwalający na przetaktowanie procesora czy pamięci do wartości, które nie odbiegają zauważalnie od wielu znacznie droższych konstrukcji. Posiadacze procesorów, które pozwalają tylko na częściowe odblokowanie, z pewnością docenią możliwość wyłączania wybranych rdzeni w BIOS-ie. Na uwagę zasługuje również sekcja zasilająca, która spisuje się zauważalnie lepiej, niż w testowanych przez nas wcześniej modelach z podstawką AM3. Płyta bez problemów radzi sobie z czterordzeniowym Phenomem II działającym przy napięciu na poziomie 1,5 V. Warto jednak podkreślić, że sekcja zasilająca jest wtedy bardzo gorąca.

ASRock M3A770DE

Konstruktorzy z ASRocka nie ustrzegli się pewnych błędów, związanych z rozmieszczeniem elementów na laminacie. Największym nieporozumieniem jest oczywiście umiejscowienie zworki kasującej ustawienia BIOS-u. Nie udało im się również wygospodarować odpowiednio dużo miejsca na laminacie, tak aby zapewnić wygodny montaż kart graficznych o dużych rozmiarach.

Plusy Minusy Ocena końcowa
 • duże możliwości regulacji napięć i innych parametrów
 • dobry overclocking zarówno rdzeni i kontrolera pamięci
 • wysokie HTT maksymalne
 • Instant Flash
 • OC Tuner
 • profile w BIOS
 • EZ-Overclocking
 • możliwość odblokowania rdzeni lub cache
 • możliwość wyłączania rdzeni
 • niewygórowana cena
 • złącza eSATA
 • błędy w rozmieszczeniu podzespołów na laminacie
90%

Polecane przez PC Centre - 2010Opisany powyżej produkt został uhonorowany przez nas odznaczeniem Polecane przez PC Centre. Przyznajemy je jedynie produktom naprawdę wysokiej jakości, których zakup bez obaw możemy polecić Wam, drodzy Czytelnicy.

Strona: Poprzednia 1 2 3 4 5 6
Zgłoś błąd