News

ASRock Fatal1ty Z87 Killer

Płyta główna dedykowana graczom?

Podkręcanie i kultura pracy

Chipset Z87 powstał z myślą o OC zarówno procesora, jak i pamięci graficznej. Nic więc dziwnego, że ASRock Fatal1ty Z87 Killer radzi sobie doskonale z "prowadzeniem" obu tych elementów. Nasz testowy Core i5 4670K przy napięciu 1,3V spokojnie dobił do granicy 4,8 GHz. To bardzo dużo jak na nowe modele Intela. Niestety każda zmiana powyżej tej wartości zwracała nam BSOD.

Podkręcanie 4,8 GHz

Poza bardzo dobrym OC procesora, płyta zapewnia także solidne OC pamięci. Nasze Transcendy aXe RAM 2400 MHz CL11 potrafiły działać z częstotliwością 2500 MHz na tym samym napięciu. Co prawda nie sądzimy, by komukolwiek przydałoby się tak wysokie taktowanie RAM-u, ale osoby bawiące się w różnego rodzaju benchmarki powinny być zadowolone. Co więcej, płyta posiada w UEFI specjalny profil, dzięki któremu obsługuje RAM o zegarach aż 3000 MHz. Zapewne dotyczy to jednak wyselekcjonowanych modeli, których znakiem rozpoznawczym będzie bardzo wysoka cena.

Choć wydaje się to być oczywiste, płyta pracuje bardzo cicho. Radiatory nie zostały wyposażone w żaden wentylator, więc o hałas nie musimy się martwić. Temperatury chipsetu i sekcji zasilania są raczej standardowe, choć szczególnie w tym drugim przypadku można by jeszcze popracować nad ich zbiciem.

Zgłoś błąd