News

Aplikacje na Androida które warto posiadać cz. 5

Czyli cotygodniowy przegląd najciekawszych programów dla urządzeń mobilnych

W dzisiejszym, piątym już odcinku, przeczytacie o aplikacji Wizz Air do szybkiego i komfortowego zakupu biletów lotniczych, własnej elektronicznej książce kucharskiej Flavourit, pływającej przeglądarce Flynx Browser, programie Noyze do wizualnego modyfikowania panelu głośności, oraz grze Don’t Touch The Spikes, która was wciągnie na długie godziny.

1. Wizz Air

Wydawać by się mogło, że zakupy biletów lotniczych przez urządzenia mobilne mogą być niebezpieczne, niekomfortowe i zbyt długie. Jednak aplikacja WizzAir udowadnia, że jest zupełnie inaczej.

Aby móc kupować bilety za pomocą aplikacji, będziemy musieli zarejestrować swoje konto w bazie (nie jest to wymagane podczas zamówień poprzez przeglądarkę). Ten wymóg można usprawiedliwić zadbaniem o jak największe bezpieczeństwo użytkownika mobilnej usługi.

wizz Air

Program WizzAir w sposób przejrzysty daje nam dostęp do interesujących nas lotów, a zakup biletów na nie jest banalnie prosty. Aby to zrobić, wystarczy podać wszystkie niezbędne dane i wybrać odpowiednie opcje, a wszystkie te formalności zostały zgromadzone na zaledwie dwóch ekranach.

Narzędzie daje nam możliwość odprawienia się online, wygenerowania karty pokładowej, dołączenia usług dodatkowych do naszej rezerwacji, a także pozwala na weryfikację statusów aktualnych lotów.

Aplikacja WizzAir potrzebuje jeszcze kilku poprawek, między innymi dodania możliwości zakupu biletu zniżkowego dla dzieci poniżej drugiego roku życia, oraz możliwości rejestracji konta z jej poziomu (na ten moment rejestracji należy dokonać przez przeglądarkę, a do aplikacji można się tylko zalogować), jednak mimo wszystko jest ona godna polecenia.

Program jest dostępny za darmo w sklepie Google Play.

2. Flavourit

Flavourit to mobilna książka kucharska, którą możemy tworzyć od podstaw sami. To świetna alternatywa dla papierowych notesów i grubych książek kucharskich, ponieważ nie są tak poręczne jak smartfon, którego można zabrać ze sobą wszędzie i skorzystać z Flavourit kiedy tylko tego potrzebujemy.

Aplikacja udostępnia nam formularze, które musimy uzupełnić wszystkimi informacjami niezbędnymi do przyrządzenia naszych ulubionych potraw. Po książce poruszamy się za pomocą jednego palca, którym przesuwamy w lewo lub prawo, co pozwala na „przerzucanie” kartek naszej książki.

flavourit My cookbook 5 0 S 307x512

Flavourit, aby jak najbardziej ułatwić nam czytanie przepisów, wykorzystuje ikony z czynnościami takimi jak miksowanie, mieszanie czy szatkowanie. Poinformują nas one także o wymaganym czasie i temperaturze, w jakiej należy upiec lub ugotować przyrządzaną potrawę.

Naszym przepisom możemy nadawać nazwy, a także dodawać do nich zdjęcia. Każdy przepis dostępny jest w formie kwadratowego kafelka, który możemy wydrukować, opublikować w serwisie społecznościowym oraz udostępnić poprzez komunikator.

Pełna wersja programu kosztuje 21 złotych i daje użytkownikowi:

  • Nowe tekstury,
  • Brak reklam,
  • Funkcję zakładek,
  • Listę zakupów,
  • Przelicznik wag i objętości,
  • Nielimitowaną liczbę importowanych przepisów

W aplikacji obowiązuje waluta ciasteczek, którymi płacimy za mikropłatności. Po zainstalowaniu otrzymujemy 15 takich ciasteczek, które możemy wymieniać na nowe przepisy.

Aplikację polecamy wszystkim tym, którzy często gotują i nie mają zbyt wiele miejsca w swojej kuchni. Będzie ona także bardzo pomocna, gdy często podróżujemy, dzięki niej nie będziemy musieli brać ze sobą książek kucharskich.

3. Flynx Browser

To ciekawa propozycja przeglądarki internetowej, która wykorzystuje funkcje Link Bubble oraz Facebook Messenger.

Flynx działa podobnie do chmurek znanych z Facebook Messenger – linki przypisane są do bąbelków, na których umieszczone jest logo strony internetowej, a po kliknięciu w daną chmurkę otwiera nam się odpowiedni odnośnik.

Flynx Browser browser clonw link bubble 8 720x1280

Przeglądarka póki co jest w fazie beta i nie jest możliwa zmiana zbyt wielu opcji, jedyne co możemy na razie ustalić to wielkość balonika. Posiada ona także tryb wygodnego czytania, który wyświetla witrynę tak, aby był widoczny tylko tekst i osadzone w nim grafiki. Opcja ta pozwala nam także zmieniać rozmiar czcionki i przełączać się między trybem nocnym a trybem dziennym.

Na dziś dzień aplikacja dostępna jest za darmo w sklepie Google Play, jednak może się to zmienić wraz z pojawieniem się jej pełnej, stabilnej wersji.

4. Noyze

Noyze to małych rozmiarów narzędzie, które podmienia wygląd panelu regulacji głośności. Aplikacja do działania nie potrzebuje uprawnień root, wystarczy jej do tego Android w wersji powyżej 4.3.

Baza narzędzia pozwala nam na wybranie stylów takich jak: MIUI, Windows Phone, iOS, BlackBerry i Paranoid. Każdy styl możemy dostosować pod względem kolorystyki, rozmiarów i położenia, przez co możemy stworzyć swój własny unikatowy panel głośności. Warto dodać, że każdy szablon posiada trochę odmienne możliwości.

noyze

Noyze daje nam dodatkowe przyciski umożliwiające sterowanie odtwarzaczem muzyki. Mamy możliwość zdecydowania po jak długim czasie od ostatniego użycia panel ma stać się ukryty. Dzięki niemu możemy wybrać jaka aplikacja ma się uruchamiać po długim wciśnięciu jednego z przycisków głośności.

Aplikacja dostępna jest za darmo w polskiej wersji językowej, aby jednak otrzymać wszystkie funkcje, których nie sposób wymienić, trzeba zapłacić niecałe 5 złotych.

5. Don’t Touch The Spikes

Ten tytuł gości w moim urządzeniu już dłuższy czas. Jak sama nazwa gry wskazuje, nie możemy dotknąć kolców, które znajdują się po bokach ekranu. Mimo jasnych i banalnych reguł gra nie należy do najłatwiejszych. Za każdym razem, gdy w nią gram denerwuję się i cieszę na zmianę, a mimo częstego wahania nastrojów wciąga mnie ona na długie godziny.

Gra od strony graficznej wygląda bardzo estetycznie i kolorowo. Jej bohaterem sterujemy za pomocą jednego palca, poprzez stukanie w ekran. Każde stuknięcie to wzbicie się ptaszka nieco wyżej, po czym opada w dół. Podczas rozgrywki przyjdzie nam zbierać kolorowe cukierki, które są jedną z obowiązujących walut w grze. Dzięki nim możemy kupować nowych bohaterów. Drugą walutą są kryształki, które zdobywamy poprzez rozbudowywanie parku w jednym z trybów. Za ich pomocą także możemy kupić nowe postacie.

dont touch The spikes 5 1 S 307x512

Don’t Touch The Spikes posiada także tryb rywalizacji z ptaszyskiem, które za wszelką cenę chce utrudnić nam wygraną. Jeżeli uda nam się zwyciężyć zdobywamy zestaw wcześniej wspomnianych cukierków, za które w tym trybie możemy kupować dostęp do kolejnych pojedynków.

Gra dostępna jest za darmo w markecie Google Play, jednak, aby pozbyć się reklam musimy zapłacić za to z poziomu aplikacji. Kwota usunięcia reklam to 1,99 euro.

 

Jak zawsze zapraszamy Was w następnym tygodniu na kolejną porcję ciekawych aplikacji na system Android. 

Zgłoś błąd