News

Aplikacje na Androida które warto posiadać cz. 4

Czyli cotygodniowy przegląd najciekawszych programów dla urządzeń mobilnych

Dziś dowiecie się o ciekawym mobilnym serwisie do poznawania nowych ludzi, szybkim i dokładnym skanerze dokumentów, aplikacji skierowanej dla fanów piłki nożnej oraz programie pozwalającym sterować naszymi komputerami z poziomu urządzenia mobilnego. Ostatnim zaproponowanym przez nas programem jest kolorowe Sudoku.

1. Hot or Not

To ciekawy darmowy serwis mobilny, który daje nam możliwość oceniania innych osób, a oprócz tego możemy kontaktować się z innymi użytkownikami.

Cały serwis opiera się na zabawie - każdy użytkownik może wybrać, czy aktualnie oglądana przez niego osoba jest hot, czy też nie. Mamy możliwość logowania się poprzez Facebooka, Google + oraz e-mail, natomiast aby móc kontaktować się z innymi użytkownikami musimy pozwolić aplikacji na czytanie i przesyłanie wiadomości SMS. Serwis prześle do nas także wiadomość z kodem potwierdzającym, aby móc zweryfikować nasze konto.

F 2251 a304e659d1

Hot or Not informuje nas także o tym, ilu posiadamy wspólnych znajomych z aktualnie oglądanym użytkownikiem oraz jakie dzielimy z nim hobby. Po przesunięciu ekranu w górę, ukażą nam się dodatkowe informacje o osobie takie jak: liczba głosów określających ją jako hot, jej lokalizacja, znajomi, hobby, kilka słów od niej oraz jakie zna języki.

Aplikacja jest dostępna za darmo w sklepie Google Play.

2. Scanbot – PDF Document Scanner

Zdjęcia dokumentów zrobione aparatem w telefonie nie zawsze są czytelne, dlatego warto wyposażyć swoje urządzenie mobilne w darmową aplikację Scanbot, która jest mobilnym skanerem dokumentów i kodów QR.

Narzędzie daje nam możliwość tworzenia ze zdjęć dokumentów PDF w bardzo dobrej jakości, które następnie możemy wysłać za pomocą e-mail lub dodać do je do naszej chmury w serwisach takich jak Google Drive, Box, Dropbox, OneDrive, WebDAV czy Evernote.
Scanbot w błyskawicznym tempie wykrywa tekst i krawędzie dokumentów oraz równie szybko je skanuje.

Scanbot PDF Scanner

Dostępna jest także wersja Pro (koszt 18,88 złotych), która posiada funkcje:

  • Rozpoznawania tekstu, dzięki której możemy kopiować, wklejać lub przenosić zeskanowy tekst do innych aplikacji,
  • Inteligentne nazewnictwo, które pozwala na dostosowanie nazwy skanowanego dokumentu do naszych potrzeb.

Nowe funkcje mają być oddawane do użytku z upływem czasu.

Aplikacja świetnie sprawdzi się w biurze, w szkole, na uczelni. Pozwoli nam także na zachowanie rachunków i faktur, które często w szybki czasie tracą kolor i stają się nieczytelne.

3. Onefootball

To jedna z najlepszych aplikacji, które umożliwiają śledzenie wiadomości o naszej ulubionej drużynie. Dzięki niej będziesz na bieżąco z wynikami, transferami i statystykami związanymi z Twoją drużyną.

OneFootball Android

Jedna aplikacja daje nam:

  • Najważniejsze informacje zamieszczone na profilu drużyny,
  • Informacje i statystyki na temat zawodników drużyny,
  • Dostęp do radia talkSPORT z komentarzami na żywo ze wszystkich meczów Premier League,
  • Informacje na żywo: wyniki, statystyki spotkań, drużyn i zawodników,
  • Powiadomienia push,
  • Tekstowe relacje na żywo,
  • Dostęp do serwisu z wideo z konferencji prasowych, wywiadami i skrótami.
  • Możliwość obstawiania wyników i późniejszego porównywania ich z innymi użytkownikami, dzięki funkcji TipsterHero.

Onefootball jest w pełni darmowe, a korzystanie z pozwala nam być cały czas z naszą ukochaną drużyną piłkarską. Aplikacja to zbiór zdjęć, filmów, komentarzy i statystyk klubów piłkarskich z ponad 30 lig, które zadowolą nawet najbardziej wybrednego fana piłki nożnej.

4. Pulpit zdalny Chrome

To darmowa aplikacja, z której bardzo często korzystam, dzięki czemu mam dostęp do swojego komputera z każdego miejsca, w którym mogę połączyć się z Internetem.

Po zainstalowaniu małego rozszerzenia na komputerze z systemem Windows, możemy sparować go wraz z naszym urządzeniem mobilnym. Aby zadbać o bezpieczeństwo Google wymusza, aby wszystkie połączone urządzenia były podpięte pod te samo konto Gmail.

chromewe

Za pomocą  zdalnego pulpitu możemy otwierać zdjęcia, filmy i wszystkie programy zainstalowane na naszym komputerze. Niestety dźwięk nie jest przekazywany na nasze urządzenie mobilne.

Po szybkim sparowaniu urządzeń mamy dostęp do pulpitu naszego komputera z poziomu tabletu czy smartfonu. Teraz możemy nim zdalnie sterować, co przyda się wtedy gdy np. idąc do pracy zapomnimy zgrać na chmurę ważny plik, który musimy dostarczyć naszemu szefowi, a nie mamy możliwości powrotu do domu.

5. Blendoku

To ciekawa gra, w której musimy ułożyć kolory w odpowiedniej kolejności. Blendoku to świetny, darmowy tytuł, który wciągnie nas na długie godziny.

Darmowa wersja gry posiada aż 475 zróżnicowanych pod względem trudności poziomów, a także daje nam możliwość porównywania naszych wyników z wynikami innych użytkowników z całego świata. Blendoku ma nawiązywać do bardzo popularnej gry jaką jest Sudoku. Dzięki temu tytułowi będziemy mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat palety kolorów.

1371212209 1

Aplikacja umożliwia zakup dodatkowych paczek z levelami, które podzielone są na poziomy trudności. Każda paczka kosztuje 6,08 złotych, a zakup obojętnie której usuwa z aplikacji wszystkie reklamy.

Gra urzeka swoją prostotą i unikalnością, której brakuje wielu innym tytułom.

W następną środę zapraszamy ponownie na nasz portal po kolejna porcję świetnych aplikacji na urządzenia mobilne z Androidem. 

Zgłoś błąd