News

Aplikacje na Androida które warto posiadać cz. 3

Czyli cotygodniowy przegląd najciekawszych programów dla urządzeń mobilnych

Przed Wami kolejne zestawienie ciekawych aplikacji na Androida. W trzeciej części poradnika znajdziecie komunikator głosowy od Google, anonimowy serwis społecznościowy, lekki i funkcjonalny launcher, inteligentny ekran blokady ekranu oraz minimalistyczną grę logiczną.

1. Hangouts Dialer

Google udostępniło swój własny darmowy komunikator głosowy, jakim jest Hangouts Dialer, czyli świetna alternatywa dla usług oferowanych przez operatorów komórkowych. Aby móc wykonywać połączenia w Polsce należy doładować swoje konto, a minuta połączenia kosztuje około 12 groszy. Za oceanem sytuacja wygląda całkiem inaczej- mieszkańcy USA i Kanady mogą nawiązywać połączenia głosowe zupełnie za darmo.

Hangouts Dialer

Do działania narzędzia wymagana jest aplikacja Hangouts, ponieważ Dialer jest jego opcjonalnym rozszerzeniem, a więc po zainstalowaniu znajdziemy go jako dodatkowy ekran we wcześniej wspomnianej aplikacji.  Sama aplikacja jest bardzo prosta i intuicyjna.

Narzędzie wyposażone jest w podstawowe funkcje dialera od Androida czyli wyszukiwarkę kontaktów, historię ostatnich połączeń oraz klawiaturę numeryczną, dzięki której możemy ręcznie wpisać numer, z którym chcemy się połączyć.

Jeżeli Google zdecyduje się na rozbudowę swojego komunikatora o możliwość wykonywania wideo-rozmów oraz wysyłania SMS-ów i MMS-ów, to może dojść do prawdziwego kryzysu wśród operatorów komórkowych. Śledząc i analizując politykę działania Google jest to bardzo możliwe, ponieważ w swojej kolekcji posiada już wiele aplikacji i usług, które zazwyczaj stają się wiodącymi produktami w swojej dziedzinie.  

2. Scoopr

Wyobrażaliście sobie kiedykolwiek, że będziemy mogli korzystać z anonimowych serwisów społecznościowych? Dziś jest to możliwe dzięki Scoopr, który daje nam możliwość wypowiadania się bez podawania swoich danych osobowych, a wszystkie posty usuwane są po 24 godzinach.

scoopr

Interfejs aplikacji, mimo że została ona stworzona przez tajwańskiego dewelopera, jest całkowicie spolszczony. Program podzielony jest na dwa pulpity, z czego pierwszy odgrywa rolę globalnego strumienia wszystkich publikacji. Znajdziemy na nim zdjęcia, a także wypowiedzi innych użytkowników, które możemy polubić, skomentować lub udostępnić dalej. Drugi ekran dostępny jest dopiero po zalogowaniu się do serwisu, który do rejestracji wymaga tylko naszego numeru telefonu. Wraz z SMS weryfikacyjnym aplikacja uzyskuje dostęp do naszej listy kontaktów, dzięki czemu może określić kto z naszych znajomych korzysta ze Scoopr. Aplikację serwisu społecznościowego możecie pobrać za darmo w sklepie Google Play.

Warto dodać, że tajwański pomysł może zostać bardzo ciekawie wykorzystany przez wszystkie marki, które działają marketingowo w social media. Dzięki swoim funkcjom daje między innymi możliwość tworzenia krótkich kampanii promocyjnych i reklamowych.

3. Buzz Launcher

W markecie Google Play trudno o znalezienie darmowego, wolnego od reklam i dającego wiele możliwości personalizacji launchera. Zespół Homepack Buzz Team wyszedł naprzeciw oczekiwaniom wielu użytkowników systemu Android tworząc i udostępniając za darmo Buzz Launcher.

Buzz Launcher

Aplikacja ta jest jednym z najbardziej konfigurowalnych launcherów na rynku, który dostępny jest także w polskiej wersji językowej. Opcje narzędzia pozwalają nam na dostosowanie:

  • Tapety i motywu,
  • Przejść między pulpitami,
  • Ilości wyświetlanych pulpitów,
  • Ekranu głównego,

Buzz Luancher daje nam możliwość tworzenia własnych motywów, które możemy udostępniać na stronie http://www.homepackbuzz.com/. Znajdziemy tam wiele polskich produkcji, które często plasują się na wysokim miejscach tzw. topki.

Programiści zadbali o to, aby aplikacja jak najmniej wpływała na wydajność naszych urządzeń, jest na tyle lekka, że nie odczujemy różnić w płynności działania urządzenia.

 

4. Locket Lock Screen

Czy szukaliście kiedykolwiek inteligentnego ekranu blokady? Jeśli tak, to polecam Wam Locket Lock Screen, który po zainstalowaniu będzie uczył się Waszych zainteresowań i nawyków, dzięki czemu za każdym razem, gdy wybudzicie ekran z uśpienia dostaniecie porcję 5 nowych artykułów.

locket lock screen

Locket jest w pełni darmowy, jedynym minusem jest brak języka polskiego, jednak deweloper zapowiedział, że w kolejnych aktualizacjach sukcesywnie dodawane będą nowe wersje językowe.

Programiści wykonali kawał dobrej roboty, ale nie postanowili spoczywać na laurach, dlatego najbliższe uaktualnienia mają zawierać dodatkowe zabezpieczenia naszego urządzenia mobilnego.

5. Iconic

Już nieraz udowadniano, że gry ćwiczą nasz mózg – w szczególności te logiczne i zręcznościowe. Dlatego warto mieć chociaż jeden taki tytuł na swoim urządzeniu mobilnym, aby od czasu do czasu odciąć się od szarej codzienności. Iconic to darmowa gra w postaci rebusów i quizów.

W grze zadbano przede wszystkim o jej wygląd, zamiast efektownych wodotrysków postawiono na minimalizm. Dopracowano także najmniejsze szczegóły, a rebusy w postaci obrazków mają swój własny niezmienny styl.

iconic

Każdy z Was zna zasady gry „w wisielca”, reguły w Iconic są bardzo podobne, a jedyną różnicą jest nieograniczona ilość prób odgadnięcia hasła. W grze mamy możliwość skorzystania z podpowiedzi, za które przyjdzie nam zapłacić dolarami, lub uzyskamy je od znajomych po udostępnieniu rebusu w sieci, co możemy zrobić z poziomu aplikacji. Dolary oczywiście kosztują, możemy zakupić je dzięki systemowi mikropłatności, a ceny zaczynają się od 3,80 zł. 

Zgłoś błąd