News

Aplikacje na Androida które warto posiadać cz. 2

Czyli cotygodniowy przegląd najciekawszych programów dla urządzeń mobilnych

Zapraszamy Was do lektury kolejnego zestawienia ciekawych aplikacji na Androida. Tym razem w naszym poradniku znajdziecie dwa kalkulatory, wygodną listę domowych zakupów, ciekawy komunikator pozwalający na wymianę wiadomości ze znajomymi za pomocą rysunków oraz aplikację do fotografowania ulotnych chwil.

1. Kalkulator procentowy

Doceni go każda osoba, która ma częsty kontakt z obliczaniem procentów. Dzięki temu darmowemu kalkulatorowi w szybki sposób obliczymy między innymi: wzrost i spadek procentowy, rabat, narzut i marżę, podatek VAT, podatek od sprzedaży, lokatę i inflację. To nie koniec funkcjonalności tego narzędzia, pozwoli nam ono na porównanie ceny dwóch produktów o takiej samej zawartości, lecz o innych pojemnościach. Mówiąc prościej dowiemy się czy bardziej opłacalny jest zakup produktu o pojemności 200 ml w cenie 4 złotych, czy produktu o pojemności 450 ml za 7,50 złotych.

perc calcu

Autor kalkulatora zadbał o to, aby obliczanie procentów było jak najprostsze, dlatego dane wartości wpisujemy w odpowiednie dla nich rubryki. Dodatkowo każda funkcja posiada informacje do czego służy i co dzięki niej obliczymy.

Ustawienia aplikacji pozwolą nam na: wybór języka aplikacji, dostosowanie wibracji, wybór waluty, zmianę koloru aplikacji oraz włączenie funkcji shake, dzięki której potrząśniecie telefonem pozwala zresetować kalkulator.

Jedyną dostępną mikropłatnością jest usunięcie reklam, które znajdują się na dole aplikacji. Nie korzysta ona z reklam typu pop-up.

2. MyScript Calculator

Ten kalkulator pozwala na zapisywanie działań za pomocą pisma ręcznego. Aplikacja daje możliwość dzielenia się rozwiązaniami za pomocą najpopularniejszych komunikatorów.

myscript calc

Podczas pierwszego uruchomienia kalkulatora przechodzimy przez krótki tutorial, który pozwala zrozumieć nam funkcje i możliwość aplikacji. Kalkulator potrafi obliczać równania – aby to uczynił należy wstawić pytajnik w miejsce liczby niewiadomej.

W opcjach aplikacji uaktywnimy lub wyłączymy tryb dla osób leworęcznych, tryb automatycznego obliczania, a także określimy ilość liczb po przecinku.

MyScript Calculator jest dostępny za darmo w Google Play w anglojęzycznej wersji. Nie wiadomo, czy aplikacja będzie wzbogacana o kolejne języki, jednak jest ona na tyle intuicyjna, że z jej obsługą poradzi sobie osoba znająca podstawowe słówka anglojęzyczne.

3. Grocery Shopping List Listonic

To z pewnością najlepsza aplikacja do tworzenia domowej listy zakupów i oszczędzania. Nie od dziś wiadomo, że dzięki liście wydajemy na zakupach mniej, ponieważ do koszyków nie ładujemy niepotrzebnych nam produktów.

iphone listonic

W Google Play znajdziemy wiele podobnych aplikacji, jednak Listonic, to jeden z najlepszych tytułów w swojej kategorii. Jest to darmowa polskojęzyczna aplikacja, która pozwala nam stworzyć domową listę zakupów, do której mogą mieć dostęp wszyscy domownicy, a gdy ktoś zakupi produkt na liście może go odznaczyć, dzięki czemu ktoś inny automatycznie zostanie o tym poinformowany. Z poziomu aplikacji mamy dostęp do najnowszych gazetek promocyjnych sklepów Alma oraz Carrefour. Aplikacja daje możliwość porównania aktualnych cen produktów znajdujących się na liście oraz pozwala nam ona na sortowanie produktów kategoriami lub „od A do Z” (oczywiście możemy posortować je indywidualnie).  Produkty możemy dodawać do listy z poziomu szybkiego wyboru, lub wpisać ich nazwy ręcznie, a do każdej listy możemy dołączyć notatkę.

Listonic, to także baza wskazówek, które dotyczą dóbr znajdujących się w zakupowym spisie, np. co robić, aby chleb dłużej utrzymywał swoją świeżość. W aplikacji znajdziemy także katalog inspiracji kulinarnych, które zawierają przepisy do przygotowania różnorodnych potraw i deserów. Każdy przepis, za jednym kliknięciem, możemy przerobić na listę zakupową.

4. Snapshot

Snapshot to aplikacja, która ułatwi i przyśpieszy włączanie aparatu w telefonie. To idealne narzędzie do fotografowania nagłych wydarzeń, które chcielibyśmy uwiecznić na zdjęciu. Od teraz za każdym razem, gdy odblokujemy swoje urządzenie w pozycji horyzontalnej, zamiast pulpitu pojawi się aplikacja do robienia zdjęć.

snapshot

Opcje programu pozwalają na określenie czasu w jakim musimy trzymać telefon w odpowiedniej pozycji, aby aparat został uruchomiony.

Przez cały okres testów aplikacja nie zawiesiła się ani razu, a jej aktywność niezauważalnie wpłynęła na zasób dostępnej pamięci RAM oraz wydajność telefonu. Nie przyczyniła się także do szybszego rozładowania się baterii.

Aplikacja jest dostępna za darmo, a jedyną mikropłatnością jest rozszerzenie aplikacji do wersji PRO, która dodaje nowe pozycje, w których aparat będzie się uruchamiał, a także pozwoli ustawić tryb automatycznego wyłączania się aplikacji podczas ładowania baterii.

5. LokLok: Connected Lock Screen

To ostatni tytuł w tym zestawieniu. LokLok, to darmowa aplikacja umożliwiająca komunikowanie się ze znajomymi za pomocą notatek, rysunków oraz zdjęć. Wszystko dzieje się z poziomu ekranu blokady telefonu, który zamienia się w dzieloną między wszystkimi osobami w grupie tablicę.

loklok

Dzięki tej aplikacji twoja notatka będzie pierwszą rzeczą, jaka pojawi się na ekranie twojego znajomego. W przypadku, gdy chcesz zadbać o prywatność przesyłanych wiadomości, wystarczy w ustawieniach aplikacji wyłączyć automatyczne włączanie się jej po podświetleniu ekranu. Aplikacja nie wpływa na blokadę telefonu za pomocą wzoru lub hasła, które nawet podczas jej działania wymuszają wpierw wprowadzenie kodu a dopiero potem ukazuje nam się notatka od znajomego.

Aplikacja jest jeszcze w fazie otwartych beta testów i dostępna jest w sklepie Google Play. plikacja na ekranie telefonu. my zobaczy Twoją nona jest na bieżąco  się z poziomu ekranu blokady telefonu. cą rysunkówryzontal

Zgłoś błąd