News

Zeno Clash

Z piąchami na zdeformowanych neandertali

Tabela faktów pokaż/ukryj

Produkt: Zeno Clash
Producent: ACE Team
Dystrybutor w Polsce: CD Projekt
Wersja językowa: polska (napisy)
Data premiery na świecie: 21 kwietnia 2009
Data premiery w Polsce: 24 lipca 2009
Zalecany wiek: 16+
Wymagania sprzętowe - minimalne: procesor Intel Pentium IV (3,0 GHz) lub odpowiednik, 1 GB RAM, karta graficzna zgodna z DirectX 9.0c (GeForce 6600 lub odpowiednik), 3 GB wolnego miejsca na HDD

Gry tworzone w niezależnych studiach pod względem rozmachu czy warstwy technicznej zazwyczaj do pięt nie sięgają wielomilionowym megaprodukcjom. Te "niedoskonałości" bardzo często nadrabiają jednak niesamowitą wprost grywalnością, niebanalną oprawą dźwiękową i graficzną, a także niespotykanym nigdzie indziej klimatem. Większość z głośniejszych tytułów niezależnych doskonale wpisuje się w ten schemat. Nie inaczej jest z Zeno Clash, finalistą Independent Games Festival w kategorii najlepszej oprawy graficznej.

Zeno Clash to gra stworzona przez Ace Team, oparta na silniku Source (znanym chociażby z Half-Life 2 i jej dodatków). Początkowo dostępna tylko za pośrednictwem platformy STEAM, doczekała się polskiego pudełkowego wydania dzięki firmie CD-Projekt. Zeno Clash został wydany w polskiej wersji językowej (napisy) w ramach serii TopSeller, dzięki czemu jego cenę ustalono na poziomie niecałych pięćdziesięciu złotych. Gra, podobnie jak wszystkie nowe pozycje w serii TopSeller, wydana jest nieco inaczej niż dotychczasowe – w cienkim pudełku typu DVD z kartonową wsuwką z logo serii (zamiast pudełka grubego). Sama okładka i zawartość pudełka zaś wyglądają jak wydanie premierowe – żadnych logotypów serii (pierwotnie gry wydane w ramach TopSellera posiadały dwustronną okładkę – po jednej stronie wersję z logo serii, po drugiej – premierową). Muszę przyznać, że nowa oprawa przypadła mi do gustu bardziej niż poprzednia.

Screen z gry Zeno Clash

Niestety, na pudełku zabrakło informacji o tym, że do aktywacji produktu wymagane jest połączenie z internetem i konto STEAM. Jest za to nieprawdziwa i wymagająca skorygowania informacja, jakoby wydanie zawierało popularną aplikację Garry's Mod i zestaw modeli wzbogacających świat gry. Mamy tu najprawdopodobniej do czynienia z błędnie przetłumaczoną informacją producenta. Informacja ta pierwotnie głosiła, że wydanie wzbogacone jest o Zeno Clash Model Pack for Garry's Mod, czyli zestaw siedemdziesięciu modeli z gry Zeno Clash przeznaczony do użytku z aplikacją Garry's Mod. Tak więc ani Garry's Mod, ani żadnego zestawu wzbogacającego grę Zeno Clash w pudełku nie ma. Mam nadzieję, że wydawca skoryguje te informacje, a póki co jest mały minus do oceny końcowej.

Strona: 1 2 3 4 Następna
Zgłoś błąd