News

Serie wydawnicze – najciekawsze reedycje

Tanie gry z serii eXtra Klasyka, TopSeller, Premium Games, EA Classics i innych po prześwietleniu

Oferta Cenegi (część druga)

Nie sposób nie docenić w tym miejscu programu lojalnościowego tego dystrybutora – Kompania Graczy OPEN. Kupując grę wydaną przez firmę Cenega, otrzymujemy kod, za pomocą którego możemy zarejestrować nowy tytuł na stronie internetowej firmy. I tym samym otrzymać punkty (dla tytułów z tanich serii stawka jest stała – patrz: tabelka poniżej), które umożliwiają zamówienie mniej lub bardziej atrakcyjnych nagród, na przykład rocznej prenumeraty czasopisma CD-Action, sprzętu komputerowego i książek (niestety, koszty przesyłki – oprócz rzeczonej prenumeraty – pokrywa kupujący, przez co zamawianie dużej części produktów jest mało opłacalne). Co ciekawe, firma Cenega od niedawna wynagradza punktami zakup gry, która została wydana przez innego dystrybutora – wystarczy przesłać na stosowny adres potwierdzenie zakupu danej produkcji (paragon, faktura, potwierdzenie zamówienia etc.). Świetny pomysł!

Screen strony serwisu lojalnościowego firmy Cenega – Kompania Graczy OPEN

Na koniec warto dodać, że ten polski wydawca jeszcze do niedawna miał pod swoimi skrzydłami serie Super$eller (która ostatecznie została przemianowana na przytoczoną Premierową Okazję) i Rewolucja Cenowa. Produkcje z tego pierwszego cyklu były wyprzedawane kilkanaście miesięcy temu za niecałe 20 zł – czyli nader niską cenę, zważywszy na fakt, że wśród nich były takie grywalne tytuły, jak Tom Clancy’s Ghost Recon: Advanced Warfighter 2, Kane & Lynch: Dead Men czy też The Elder Scrolls IV: Oblivion (gry z tej sagi były w grubym DVD-boksie, „schowanym” w tekturowej wsuwce). W niektórych marketach nadal można znaleźć kilka produktów z serii Super$eller, ale na obecność tych najlepszych lepiej nie nastawiać się. Notabene podobna sytuacja miała miejsce w przypadku starej Kolekcji Klasyki, wszak niedawno byliśmy świadkami zajmującej wyprzedaży, w ramach której mogliśmy za kilka złotych kupić między innymi świetnego Prey’a, nielicho apetyczną antologię Maksa Payne’a czy też genialne GTA: Vice City. W koszach w popularnych sklepach z grami nadal można wyłowić grywalne tytuły ze starszej wersji Kolekcji Klasyki za 7-8 zł.

Seria Power Play Tania seria Pomar. Kolekcja Klasyki Premierowa Okazja Premium Games Planeta Gier
Cena detaliczna (zł) 7,99 14,99 29,99 39,99 69,99 24,99
Strona internetowa brak brak KLIK brak KLIK brak
Punkty po rejestracji 0 (brak kodu w pudełku) 15 30 40 70 25
Pudełko klasyczny DVD-box klasyczny DVD-box cienkie, rodem z PlayStation 3 premierowe dwa klasyczne DVD-boksy w tekturowej wsuwce gruby DVD-box
Najczęstsze wyposażenie instrukcja „we wnętrzu” okładki instrukcja „we wnętrzu” okładki lapidarna instrukcja to, co w edycji premierowej płyta DVD z materiałami dodatkowymi i dość obszerna instrukcja tradycyjna instrukcja

Nie mniejszy zawód towarzyszył śmierci naturalnej Rewolucji Cenowej (30 zł; gruby DVD-box). Dużą część gier ją tworzących stanowiły zaskakująco grywalne pozycje, które na dodatek albo od razu za jej pośrednictwem zadebiutowały w Polsce (patrz: Alpha Prime), albo były trudne do nabycia w naszym kraju (vide Kameleon). Parę tytułów z tego cyklu, niestety tych mniej atrakcyjnych, można kupić w sklepie internetowym firmy Cenega i niektórych marketach.

Nadszedł czas na ekspresowy przegląd omawianych cyklów wydawniczych. Stanowić go będą lapidarne opisy dotyczące gier, którymi warto zainteresować się w pierwszej kolejności, będąc w sklepie. Starałem się, by nie znalazły się tu tytuły, które były dostępne w korzystniejszych cenach w czasopismach (między innymi Prince of Persia: Dwa Trony, Beyond Good & Evil i pierwsze trzy produkcje z cyklu Splinter Cell) bądź podczas oficjalnych, ogólnopolskich wyprzedaży (tutaj: promocje sprzężone z likwidacją cyklów Kolekcja Klasyki i Super$eller – dotyczy na przykład: Mafia: The City of Lost Heaven, Far Cry, Sacred – Złota Edycja, Syberia – Złota Edycja).

Gwoli ścisłości dodam, że w przypadku rozlicznych antologii podana średnia wystawionych ocen pochodząca z serwisu Metacritic na ogół dotyczy produktu głównego (czyli podstawki, jeśli w wydaniu towarzyszą jej rozszerzenia) lub po prostu najlepszego z tych, które na dany pakiet się składają.

Zgłoś błąd