News

Serie wydawnicze – najciekawsze reedycje

Tanie gry z serii eXtra Klasyka, TopSeller, Premium Games, EA Classics i innych po prześwietleniu

Ja chcę jeszcze taniej

Na koniec pozwolę sobie wtrącić kilka lapidarnych porad i uwag, które mogą się przydać początkującym poszukiwaczom okazji. Spośród wielu sklepów sieciowych szczególną uwagę chciałbym zwrócić na serwis empik.com. Może nie wszystkie ceny są w nim atrakcyjne, ale – co jest nielichym ewenementem – oferuje on DARMOWĄ dostawę do dowolnego salonu z szyldem nazwy tej firmy (a jest ich prawie 150). Koszty wysyłki w internetowych punktach sprzedaży na ogół orbitują wokół 10 zł, więc propozycja Empiku wygrywa już na starcie z niektórą konkurencją – szczególnie gdy weźmiemy pod uwagę droższe produkty, ponieważ kupując drogą elektroniczną, naliczana jest niewielka zniżka proporcjonalna do ceny danego przedmiotu.

Screen okładek gier z serwisu GOG.com

Jak już mówimy o zakupach w sieci, kilka słów o stricte sieciowej dystrybucji. Z miesiąca na miesiąc kupowanie gier za pośrednictwem takich serwisów, jak Steam, Impulse Driven, Direct2Drive, GamersGate czy też GOG.com, zyskuje wielu miłośników. Nie można się temu dziwić: raz, że ceny bywają nielicho atrakcyjne, dwa – oferowane są pozycje, których nie można kupić w polskich sklepach (bo albo są za stare, albo nie zostały u nas wydane), trzy – coraz większa liczba graczy ma porządne łącze, toteż ściąganie nawet kilkunastogigabajtowych programów instalacyjnych już nie stanowi ogromnego problemu. Warto nadmienić, iż większość tych serwisów udostępnia pierwotne edycje produkcji, jeśli idzie o lokalizację – dla osób unikających rodzimych wersji językowych to naprawdę niezła alternatywa. O największych promocjach na rzeczonych platformach staramy się informować na łamach naszego serwisu.

Screen okładek gier z serwisu Steam

Jeżeli chcemy ograniczyć się do kupowania gier w pobliskich sklepach, warto co jakiś czas – szczególnie w okolicach świąt – przeglądnąć oferty nie tylko dużych marketów z szeroko pojęta elektroniką, ale również... Biedronki. W sklepach należącej do tej sieci cyklicznie pojawiają się tytuły wydawane przez firmę CD Projekt – dotychczas za niecałe 10 zł można było kupić między innymi Gears of War, Stranglehold i FlatOut: Apokalipsa (na początku były wydawane w dużych kartonach rodem z poprzedniego wieku, teraz są to klasyczne DVD-boksy). Nie mniejsze okazje zdarzają się na tzw. giermaszach organizowanych przez studio CD Projekt w większych miastach. Za niewielkie pieniądze można na nich nabyć nie tylko klasycznie wydane produkcje, ale również edycje kolekcjonerskie czy też gadżety związane z grami (figurki, smycze, artbooki etc.).

Udanych zakupów!

Zgłoś błąd