News

Serie wydawnicze – najciekawsze reedycje

Tanie gry z serii eXtra Klasyka, TopSeller, Premium Games, EA Classics i innych po prześwietleniu

CD Projekt – kupujemy (część druga)

Trine (TopSeller; średnia ocen wystawionych grze: 80 proc.) – niepozorna, ale mająca ogromne pokłady grywalności platformówka, która od pierwszych chwil urzeka grającego sugestywnym klimatem, cudowną oprawą audiowizualną i zmyślnymi, ale generalnie prostymi łamigłówkami przestrzenno-logicznymi. Te ostatnie nie byłyby tak fascynujące, gdyby nie fakt, że sterowana postać może zmieniać formę. Trzeba powalić pół tuzina szkieletów? Aktywujemy osobę rycerza. A może należy przestawić elementy otoczenia telekinezą lub stworzyć lewitującą platformę dla wojownika? Czarodziej bez problemu zrobi to, co należy. Całość jest bardzo rajcująca, zaś w sumie jedyną większą wadą produkcji jest zbyt duża powtarzalność czynności, jakie musimy wykonać. Początkowo była bardzo droga (i w wersji pudełkowej, i w sieciowej dystrybucji) i nie odniosła należytego sukcesu – teraz tym bardziej warto dać jej szansę.

Screen z gry Trine

Tropico 3 (TopSeller; średnia ocen wystawionych grze: 79 proc.) – gra zaskakująco szybko trafiła do taniej serii. By była jasność: nie ma w tym żadnej podpuchy – trzecia odsłona cyklu Tropico to nader grywalny przedstawiciel zanikającego powoli gatunku stricte ekonomicznych strategii. W tej materii nie można już za wiele wymyślić... co potwierdza omawiany tytuł. Siłą rzeczy można przyczepić się do wtórności, ale tu przynajmniej każdy element jest solidnie zrealizowany. Mamy długą kampanię, w której wcielamy się wymagającego dyktatora pięknej wyspy, świetne technikalia (na czele z pierwszoligową grafiką), zajmujące misje z niemałą dozą humoru oraz, co najważniejsze dla doświadczonych graczy, dobrze reagującą na nasze poczynania sieć zależności ekonomicznych. Dobra propozycja dla tych, którzy mają dość wymagających RTS-ów rozgrywających się tysiące lat w przód bądź tył i chcą relatywnie lekkiej, przyjemnej strategii.

Rome: Total War – Antologia (TopSeller; średnia ocen wystawionych grze: 92 proc.) – jeżeli posiadany komputer serwuje pokaz slajdów zamiast płynnej animacji w sprzętożernych Empire: Total War i Napoleon: Total War, warto zainteresować się jedną ze starszych odsłon popularnego cyklu RTS-ów – drugim Medievalem (dostępnym w serii eXtra Klasyka HIT) bądź Rzymem. Mnie – i większości testerom – do gustu bardziej przypadła ostatnia z wymienionych pozycji, która w wydaniu topsellerowym jest uatrakcyjniona przez obecność dwóch oficjalnych (całkiem niezłych!) rozszerzeń o podtytułach Barbarian Invasion oraz Alexander. Choć główny produkt ma bez mała sześć lat, pod względem grywalności dorównuje młodszym krewniakom – rozmach starć, rozbudowana sfera strategiczna (która ma więcej rajcujących detali od takiego Empire: Total War) i mnogość dostępnych wojsk nawet dzisiaj sprawiają, że łatwo wyskoczyć z kapci, kończąc wymagającą bitwę. Dobre kilkadziesiąt godzin przedniej zabawy gwarantowane.

Zgłoś błąd