News

Redakcja PC Centre od kuchni

Nabór do redakcji PC Centre

Kim jesteśmy, jak wygląda nasze codzienne wypełnianie obowiązków, co sprawia, że poświęcamy portalowi PC Centre swój wolny czas – na te pytania postanowiliśmy odpowiedzieć przybliżając tym samym czytelnikom kulisy pracy w PC Centre.

Jesteśmy zespołem ludzi, których połączyła wspólna pasja: komputery. Mamy coś do powiedzenia i chcemy dzielić się tym z innymi, pisząc artykuły, testy, recenzje, poradniki, zapowiedzi i newsy.

Przede wszystkim: lubimy się. Jesteśmy otwarci na świat i innych ludzi, dlatego podstawą pracy w redakcji PC Centre jest komunikacja. W każdy niedzielny wieczór spotykamy się na konferencji, która odbywa się za pośrednictwem TeamSpeaka, aby zaplanować pracę na najbliższy tydzień. Wymieniamy także uwagi na temat funkcjonowania portalu, zgłaszamy pomysły na jego ulepszanie, rozmawiamy o bieżących wydarzeniach.

Na co dzień spotykamy się w Stupiętrowym Biurowcu Redakcji – na naszym forum, gdzie pomagamy sobie i podpowiadamy, chwalimy się swoimi osiągnięciami, ale i krytykujemy, kiedy trzeba. Tu można znaleźć wszystko, co redaktorowi portalu może być potrzebne w pracy: odpowiedzi na pytania nasuwające się w codziennej pracy, porady dotyczące warsztatu pisarskiego czy informacje o etyce dziennikarskiej. (Każde piętro to inny dział, dzięki czemu nikt się nie zgubi w ogromnym biurowcu.)

Redakcja Portalu PC Centre

Nie znamy pojęcia nudy. Jako dynamicznie rozwijający się portal mamy dużo pracy. Owocnie współpracujemy z wieloma firmami, dzięki czemu m.in. otrzymujemy gry i sprzęt do recenzji i testów. To wszystko sprawia, że się rozwijamy: wyrabiamy w sobie krytyczne spojrzenie na otaczający świat technologii, zdobywamy nowe informacje, doskonalimy warsztat dziennikarski i nawiązujemy nowe znajomości.

Każdy nowy redaktor, z chwilą dołączenia do redakcyjnego grona, zyskuje skrzynkę pocztową w domenie pccentre.pl. Otrzymuje również dostęp do firmowego serwera FTP, bardzo przydatnego w codziennej pracy. Na serwerze tym jest także pewna ilość miejsca, którą każdy z redaktorów może wykorzystać na przechowywanie swoich ważnych plików prywatnych.

Redakcja Portalu PC Centre

Teksty na stronę dodawane są za pomocą panelu administracyjnego. To kompleksowe narzędzie skracające czas wstawiania tekstów, a jednocześnie duża pomoc dla tych redaktorów, którzy nie są obeznani z HTML-em. Panel, oprócz wstawienia artykułów na stronę i ich odpowiedniego sformatowania, pozwala na łatwe powiązanie ze sobą tekstów, czy przyporządkowywanie ich dla poszczególnych kategorii. To ważna i przydatna część wortalu – dzięki panelowi każdy z redaktorów może zdalnie aktualizować treść na PC Centre.

Redakcja Portalu PC Centre

Czerpiemy radość z tego, co robimy, a oglądalność i rozwój portalu są dla nas największym wynagrodzeniem za czas zainwestowany w to przedsięwzięcie. Ale wiadomo, pieniądze też są ważne, dlatego w naszej redakcji istnieje system wypłat – nie są to ogromne pieniądze, ale zawsze stanowią jakieś uzupełnienie naszych budżetów. Ich wysokość jest proporcjonalna do ilości dodanych artykułów oraz zależna od ich jakości.

Strona: 1 2 Następna
Zgłoś błąd