News

Program tygodnia: Odkurzacz

Odkurzamy dysk twardy

Po kliknięciu na logo programu wyświetlone zostanie jedyne menu Odkurzacza. Zawiera ono między innymi dodatkowe moduły, o których za chwilę, a także odnośniki do dokumentacji, ustawień oraz funkcji automatycznej aktualizacji.

Aktualizator

Sam aktualizator nie wymaga od użytkownika żadnej aktywności. Sam pobiera nowe wersje bazy danych oraz programu, jeżeli są akurat dostępne, a następnie je aktualizuje. Jedyne co pozostaje zrobić po zakończeniu tego procesu to ponownie uruchomić aplikację.

Szybkie oczyszczanie dysku

Przed każdym odkurzaniem systemu autorzy polecają wykonanie Szybkiego Oczyszczania Dysku, które błyskawicznie usuwa tymczasowe pliki należące zarówno do popularnych programów, jak i samego Windowsa.

Zarządzanie rejestrem

Jednym z najbardziej użytecznych modułów wbudowanych w program jest menedżer rejestru, który wyszukuje, a następnie pozwala na szybkie usunięcie zbędnych wpisów w systemowym rejestrze. Nierozważne używanie tego mechanizmu może wyrządzić poważne szkody, na szczęście również w tym przypadku autorzy pomyśleli o automatycznym wykonywaniu kopii zapasowej wszystkich usuwanych danych.

Odkurzacz jest bardzo rozbudowanym programem, jednak jego pozostałe funkcje o mechanizmy musicie odkryć sami (LINK do działu download). My zaprezentowaliśmy tutaj te, które naszy zdaniem zasługują na najwięcej uwagi. Polecamy również przejrzenie galerii prezentującej interfejs aplikacji.

Zdaniem autora:

Odkurzacz to swoista perełka na rodzimym podwórku software'owym. Program jest aktualizowany od dawien dawna i przeszedł długą drogę od zakompleksionej, brzydkiej "aplikacyjki", do rozbudowanego i porządnego optymalizatora systemu. Jego dynamiczny rozwój i często pojawiające się nowe wydania są tutaj niewątpliwym atutem.

Nie można również pominąć jego skuteczności, która wcale niczym nie ustępuje innym tego typu programom. Mało tego, w większości przypadków Odkurzacz bije je na głowe, dzięki rozbudowanej bazie reguł. A ta, podobnie jak sama aplikacja jest często aktualizowana i wzbogacana o obsługę najnowszych programów.

Siła Odkurzacza tkwi również w jego modułach, które są tak naprawdę zestawem narzędzi dopełniających optymalizację naszego systemu. Dzięki nim po wysprzątaniu HDD możemy wypolerować rejestr systemowy oraz pozbyć się porzuconych, czy też i pustych folderów. Mam tylko nadzieję, że autorzy rozwijając te dodatki nie będą zaniedbywać głównych funkcji, które obecnie stawiają Odkurzacz w czołówce aplikacji usuwających tymczasowe i zbędne pliki z systemu.

O cyklu:

Cykl "Program tygodnia" ma na celu zaprezentowanie interesujących, mało znanych i przede wszystkim darmowych programów, które mogą przydać się niejednemu użytkownikowi komputera. W każdym odcinku można znaleźć wyczerpujący opis wzbogacony o zrzuty ekranu (lub klip video) oraz opinię autora.

Jeżeli znasz jakiś interesujący, darmowy program, który nie zdobył jeszcze dużej popularności, napisz nam jego nazwę. Być może to dzięki Tobie stanie się on bohaterem któregoś z odcinków cyklu na PC Centre. Czekamy na maile pod adresem: tomasz.popielarczyk@pccentre.pl.

Strona: Poprzednia 1 2
Zgłoś błąd