News

Program tygodnia: Odkurzacz

Odkurzamy dysk twardy

Znalezienie wszystkich miejsc na dysku twardym, gdzie składowane są zbędne pliki to nierzadko wyzwanie graniczące z cudem. Tymczasem śmieci przybywa i przybywa. Co z tym zrobić? Chwycić za Odkurzacz.

Odkurzacz jest dziełem polskiej grupy developerskiej FranmoSoftware. W ostatnich dniach opracowali oni kolejną aktualizację już dwunastego wydania tego programu (najnowsza wersja programu to 12.50). Wprowadzono w niej między innymi wsparcie dla starszych systemów operacyjnych (jak Windows 98 chociażby). Często podziwiamy aplikacje będące dziełem zagranicznych programistów, tymczasem okazuje się, że produkt z rodzimego podwórka jest również wart uwagi.

Interfejs główny

Główny interfejs Odkurzacza prezentuje się bardzo przejrzyście. Autorzy zastosowali tutaj znaną z ostatnich wydań Microsoft Office'a wstążkę w interfejsie. Sprawia to, że do każdej z funkcji mamy szybki dostęp i nie musimy grzebać się w liczących po kilkanaście pozycji menusach. Niektórym może nie odpowiadać ciemna kolorystyka programu. Autorzy pomyśleli o tym, wprowadzając obsługę skórek i schematów. Dzięki temu Odkurzacz na każdym komputerze może wyglądać inaczej.

Tryby przeszukiwania

Program dysponuje kilkoma trybami przeszukiwania dysku twardego. Im bardziej zaawansowaną opcję wybierzemy, tym więcej zbędnych plików zostanie odnalezionych. Wiąże się to jednak z ryzykiem, że przez pomyłkę zostaną usunięte niewłaściwe pozycje. Na szczęście aplikacja tworzy kopie wszystkich skasowanych danych, zatem możemy szybko naprawić wyrządzone szkody.

Kopie zapasowe

Interfejs służący do zarządzania wykonanymi kopiami jest bardzo wygodny i pozwala szybko przywracać lub usuwać konkretne dane. Natomiast w ustawieniach programu określimy jak długo program ma je przechowywać.

Menu

Strona: 1 2 Następna
Zgłoś błąd