News

Program tygodnia: DreamMail

Klient e-mail made in china

Poczta elektroniczna jest obecnie nieodzownym elementem naszego cyfrowego życia. Wielu próbowało ją zastąpić nowszymi technologiami, a niektórzy wręcz przepowiadali jej rychły koniec. Nic jednak nie wskazuje na to, by jakakolwiek alternatywa byłaby w stanie wyprzeć tradycyjne skrzynki e-mail. Warto zatem zaopatrzyć się w dobry program, który posłuży nam za internetowego listonosza. My proponujemy wam DreamMaila.

Mamy nadzieję, że nie zwiódł was podtytuł tego odcinka cyklu, bowiem to, że DreamMail został napisany przez Chińczyków wcale nie świadczy o jego kiepskiej jakości. Wręcz przeciwnie! Na polu klientów poczty elektronicznej jest to pozycja co najmniej warta uwagi.

konfig.uzytk.jpg

Instalacja programu jest bardzo prosta i intuicyjna, więc powinni przez nią przebrnąć nawet komputerowi laicy. Po pierwszym uruchomieniu wita nas kreator, z poziomu którego możemy m.in. stworzyć i skonfigurować nowe konto. Każdy etap jest szczegółowo opisany, zatem dodanie naszej skrzynki będzie kwestią kilku minut.

dream.jpg

Główne okno programu nie odbiega zbytnio od schematu, jaki charakteryzuje większość klientów poczty. Po dłuższej analizie można nawet wskazać na kilka cech charakterystycznych dla interfejsu Microsoft Outlooka. Co więcej, możemy dowolnie zmieniać style i kolorystykę pasków narzędziowych, przycisków czy też menu, dzięki czemu dostroimy aplikację do naszych preferencji.  Efekt może być na przykład podobny do tego poniżej.

zmprzycisk.jpg

Warto zwrócić też uwagę na liczbę opcji, które możemy zmienić w programie. Jeżeli dysponujemy odpowiednią wiedzą, uczynimy zmienimy DreamMail nie do poznania.

ustawienia.jpg

Strona: 1 2 Następna
Zgłoś błąd