News

Nvidia GeForce GTX 590

Godny konkurent Radeona HD 6990?

Tabela faktów pokaż/ukryj

Produkt: Zotac GeForce GTX 590 3072MB
Producent: ZOTAC
Procesor graficzny: 2 x GF110
Zainstalowana pamięć: 3072 MHz
Rodzaj zainstalowanej pamięci: GDDR5
Częstotliwość taktowania rdzenia: 607 MHz
Częstotliwość taktowania pamięci: 854 MHz (efektywnie 3416 MHz)

Podsumowanie

GeForce GTX 590 jest kartą, która może nie zdefiniuje na nowo słowa "wydajność", ale i tak zadowoli każdego miłośnika grafiki na najwyższym możliwym poziomie. Moc, która drzemie w tej karcie jest niesamowita, nie ma obecnie gry, której nie sprostałby najnowszy produkt Nvidii. Wszystko to jednak okupione jest wysokimi temperaturami sekcji zasilania, które powinny zwrócić uwagę potencjalnych nabywców. Układ jest także bardzo upośledzony jeśli chodzi o podkręcanie. Już w kilkunastu redakcjach na całym świecie zdarzały się przypadki spalenia GTX 590, co raczej nie rokuje dobrze. Inna sprawa, że karta jest na tyle wydajna, że nie powinna zachodzić potrzeba overclockingu.

Zotac GeForce GTX 590

Zotac GeForce GTX 590 jest konstrukcją bardzo dobrą. Przede wszystkim należy wyróżnić tu sposób zapakowania urządzenia, a także dołączone do karty dodatki. Miło, że producent pomyślał o bonusie w postaci gry Assassins Creed Brotherhood. Po zakupie karty możemy od razu rzucić się w wir wirtualnej rozgrywki. Poza tymi plusami karta posiada wszystkie wady i zalety konstrukcji referencyjnej. Karta Zotaca została objęta 5-letnią, rozszerzona gwarancją producenta. Jej cena w chwili publikacji wynosi około 2500 zł.

Plusy Minusy Ocena końcowa
  • ogromna wydajność
  • poziom hałasu w normie
  • świetne dodatki (w przypadku karty Zotac)
  • długość gwarancji
  • temperatura komponentów
  • niezbyt wytrzymała na OC
  • cena
90%

Polecane przez PC Centre - 2011Opisany powyżej produkt został uhonorowany przez nas odznaczeniem Polecane przez PC Centre. Przyznajemy je jedynie produktom naprawdę wysokiej jakości, których zakup bez obaw możemy polecić Wam, drodzy Czytelnicy.

Zgłoś błąd