News

Nvidia GeForce GTX 560

GeForce GTX 460 + 100?

Tabela faktów pokaż/ukryj

Produkt: Sparkle GeForce GTX 560
Producent: Sparkle
Procesor graficzny: GF114
Zainstalowana pamięć: 1 GB
Rodzaj zainstalowanej pamięci: GDDR5
Częstotliwość taktowania rdzenia: 810 MHz
Częstotliwość taktowania pamięci: 1002 MHz (efektywnie 4008 MHz)

Podsumowanie

Nvidia GeForce GTX 560 nie jest konstrukcją, która nas zauroczyła. Karta, choć wydajna, nie nawiązuje do tradycji 460-tki. Od czasu wprowadzenia tamtej karty na rynku doszło do wielu przetasowań. Pojawiły się Radeony HD 6870, układy Cayman, GTX 560 Ti, a nasz dzisiejszy bohater nie jest układem, który może namieszać w tej stawce. Choć kręci się przyzwoicie, pozwala na bezproblemową zabawę w rozdzielczości FullHD z włączonymi „upiększaczami” i wodotryskami graficznymi, to jednak jest przy tym nieco zbyt droga. Ceny od 700 zł wzwyż raczej nie zwiastują triumfu najnowszego dziecka "zielonych". Podobną kwotę należy zapłacić za wydajniejszego Radeona HD6870, a dokładając 50 zł można mieć już GeForce'a GTX 560 Ti, który to na dodatek "kręci" się o wiele lepiej.

Sparkle GeForce GTX 560

Konstrukcja Sparkle posiada wszystkie wady i zalety karty referencyjnej. Obecnie kosztuje około 700 zł. To za dużo. Trzeba poczekać na rozwój wypadków i jeśli karta nas interesuje, wstrzymać się i kupić ją po obniżce. Należy pamiętać, że w tej chwili obowiązuje tzw. "podatek od nowości", a ceny powinny się wyklarować w przeciągu następnych kilku tygodni.

Plusy Minusy Ocena końcowa
  • dobra wydajność
  • dobry potencjał OC
  • pobór prądu
  • trochę zbyt droga
  • temperatura pracy pod obciążeniem
85%

Polecane przez PC Centre - 2011Opisany powyżej produkt został uhonorowany przez nas odznaczeniem Polecane przez PC Centre. Przyznajemy je jedynie produktom naprawdę wysokiej jakości, których zakup bez obaw możemy polecić Wam, drodzy Czytelnicy.

Zgłoś błąd