News

Notebook HP Compaq nx6110

Mobilność za rozsądną cenę

Dla mobilnych użytkowników

Intel, konstruując Centrino, chciał nie tylko sprawić, aby noteboooki dorównały wydajnością komputerom desktopowym. Celem konstruktorów było także osiągnięcie jak najmniejszych rozmiarów oraz wydłużenie czasu pracy na bateriach. Dla osób, które potrzebują ekstremalnie długo korzystać z komputera, bez konieczności podłączania go do zasilania sieciowego, opracowano specjalną wersję procesora Pentium M – Ultra Low Voltage. Także standardowy składnik Centrino – Pentium M – oferuje bardzo dobre rezultaty na polu zużycia energii. Skoro więc HP Compaq nx6110 ma wiele cech platformy Centrino, można by się spodziewać, że będzie równie lekki, mały i oferujący relatywnie długi czas pracy w podróży.

I rzeczywiście - gabaryty testowanego notebooka nie odbiegają od komputerów z pełnowymiarową platformą Centrino...

 

Wysokość 3,3 cm
Szerokość 32,9 cm
Długość 26,7 cm
Waga 2,7 kg

Czas pracy także jest dość przyzwoity. Przy pełnym obciążeniu systemu, bateria pozwoliła na korzystania z komputera przez niespełna 1 godzinę i 50 minut. Podczas standardowej pracy załadowany „do pełna” akumulator umożliwił użytkowanie komputera przez niecałe 3 godziny.

W świecie kabli, portów i złącz

Producent zadbał o wyprowadzenie najważniejszych wyjść. Z tyłu znajdziemy wejście zasilania (DC-in) oraz gniazdo blokady zabezpieczającej. Po lewej stronie (patrząc w stronę wyświetlacza) zainstalowano 2 porty USB 2.0 (mało, jak na dzisiejsze czasy; wykorzystywany chipset pozwala na zintegrowanie z płytą główną do 8 portów USB), wyjście na kabel monitora (D-Sub), port sieciowy RJ-45, gniazdo na kabel telefoniczny (RJ-11) oraz port FireWire oraz czytnik kart PC Card Type I, II lub III. Po lewej stronie ulokowano wejście na mikrofon i wyjście słuchawkowe. Odwracając komputer, naszym oczom ukaże się między innymi złącze akumulatora podróżnego.

Wraz z notebookiem otrzymujemy pakiet kabli (kabel zasilający, kabel telefoniczny, kabel sieciowy) oraz wtyczkę do gniazda telefonicznego.

Wyświetlacz niczym nie zaskakuje

Wyświetlacz XGA o przekątnej 15 cali nie wyróżnił się niczym szczególnym. Maksymalna rozdzielczość, w jakiej możemy oglądać grafikę to 1024x768 px. Matryca oferuje dość przyzwoity czas reakcji, dzięki czemu obraz nie smuży się przy wyświetlaniu dynamicznych animacji. Niestety, zaletę tę dyskwalifikuje dość wąski kąt widzenia. Wadą wyświetlacza jest ponadto jego mała konfigurowalność – sprzętowo możemy dostosować jedynie jasność obrazu.

Strona: Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 Następna
Zgłoś błąd