News

Notebook Gateway MX6450

imigrant z Kanady

Od wielu lat po głowach ludzi chcących zaoszczędzić każdą złotówkę na sprzęcie komputerowym chodzą pomysły dotyczące kupna części za granicą, w Stanach Zjednoczonych, Anglii, czy ostatnio dość popularnych Czechach. Z powodu stale rosnącego zainteresowaniami Polaków komputerami przenośnymi oferta kupna laptopa za mniejsze pieniądze „za oceanem” może wydawać się bardzo atrakcyjna. Niestety, nie potrafiłem znaleźć żadnego poważnego amerykańskiego bądź kanadyjskiego sklepu internetowego, który wysyłałby sprzęt do Polski. Koniecznością jest więc posiadanie znajomych lub rodziny za granicą... Złotówka stale zyskuje na wartości, więc kupno towarów za granicą staje się coraz to bardziej opłacalne. Niestety, cena za przesyłkę renomowanym kurierem jest nadal dość wysoka, po doliczeniu tych kosztów zakup często przestaje być aż tak atrakcyjny. Liczyć się trzeba także z tym, że produkty kupione w Ameryce nie zawsze są objęte gwarancją w Europie. Ponadto zawsze pozostaje jeszcze ten dreszczyk na skórze, że do przesyłki przyczepią się celnicy. Jest jednak jedno za...

Czym by tu zaimponować dziewczynie...

W Polsce jako odbiorca indywidualny nie kupisz notebooków Della, Alienware, kart graficznych BFG, pamięci Shikatronics czy płyt głównych eVGA. Próżno też szukać u nas topowych karty graficznych takich jak GeForce 7900 GTX 2. Dość snobistyczną chęć posiadania czegoś wyjątkowego możemy spełnić szukając oryginalnego sprzętu w Stanach Zjednoczonych. Gwarantuję, że koledzy z uczelni będą z zaciekawionym wzrokiem zerkać na Twojego nowego laptopa Alienware (z resztą, znając polskie realia, na inne notebooki pewnie także). Rada od Samuela - posiadacza lśniącego Poloneza: dziewczyny preferują sportowe samochody nad wydajnymi laptopami - sprawdzone na własnej skórze.

Tym razem do testów dostałem coś wyjątkowego. Zapewniam, że nie kupicie tego w żadnym polskim sklepie. Firma Gateway to trzeci producent laptopów i zestawów komputerowych na rynku amerykańskim. Znana jest ona z produkcji sprzętu, który jest tańszy od produktów oferowanych przez Della, głównego konkurenta, a przy tym oferuje tak samo wysoką jakość. Notebook Gateway MX6450, z kanadyjskim rodowodem, kosztuje w sklepie 1200 dolarów kanadyjskich. Przy obecnym, dość wysokim kursie złotego, komputer ten, po przeliczeniu i dodaniu podatków, kosztuje około 3800 zł. W Polsce, za taką cenę dostaniemy markowego laptopa z dość szybkim procesorem, 512 MB pamięci RAM i dyskiem twardym 80 GB. Notebook Gateway’a oferuje nam nieco więcej... Zapraszam do dalszej części artykułu.
Strona: 1 2 3 4 5 Następna
Zgłoś błąd