News

Notebook Acer TravelMate 2355 XM

Oprogramowanie

Do komputera dołączono kilka płyt CD zawierających wiele przydatnego oprogramowania. Wśród nich znalazł się system operacyjny Windows XP Home Edition (ze zintegrowanym pakietem poprawek Service Pack 2) w polskiej i angielskiej wersji językowej. Nie zabrakło także oprogramowania antywirusowego - Acer zaproponował swoim użytkownikom znany niemal każdemu Norton AntiVirius 2005; szkoda, że jest to tylko 60-dniowa wersja.

Acer ePowerManagement

Producent notebooka stworzył ciekawy program, dzięki któremu kilkoma kliknięciami myszki skonfigurujemy komputer tak, aby zużycie energii było jak najmniejsze. Przesuwając odpowiednie suwaki ustalamy parametry pracy procesora czy jasność wyświetlacza; klikając na jeden z dwóch przycisków możemy włączyć lub wyłączyć obsługę sieci LAN i karty PC. Co więcej, Acer proponuje nam skorzystanie z predefiniowanych schematów (na przykład rozrywka, prezentacja, praca w edytorze tekstu) - dzięki nim nawet komputerowy laik poradzi sobie z odpowiednią konfiguracją komputera i wydłuży żywotność baterii. Niestety, program dostępny jest tylko w angielskiej wersji językowej.

Acer TravelMate 2350 :: Klawiatura

Acer eRecovery

Acer eRecovery to bardzo przydatny program narzędziowy, dzięki któremu w dość łatwy sposób stworzymy kopię zapasową danych i odtworzymy system operacyjny. Aplikacja bazuje na stworzonym przez firmę Norton programie Ghost. Także tym razem zabrakło polskiej lokalizacji.

BIOS

Skromny. Możliwe jest zmienienie zaledwie kilku parametrów komputera, takich jak data i godzina czy hasło administratora. Niestety, ubogi w opcje konfiguracyjne BIOS to bolączka komputerów przenośnych. Producenci notebooków zdają się traktować wszystkich użytkowników jako laików, którzy unikają oprogramowania sterującego jak ognia…

Strona: Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 Następna
Zgłoś błąd