News

Notebook Acer TravelMate 2355 XM

Testy

Przyszła pora, aby poszczególne podzespoły sprawdzić w działaniu - dowiemy się, czy ten nieco zniechęcający obraz, na który składają się specyfikacje poszczególnych elementów komputera, należy uznać za dobrej jakości fotografię czy może za surrealistyczne malarstwo, które zniekształca rzeczywistość.

Wykonaliśmy kilkanaście testów. Aby zminimalizować błąd pomiaru, niektóre badania wykonaliśmy trzykrotnie i podaliśmy średnią uzyskanych wyników… Dla porównania na niektórych wykresach zaprezentowane zostały wyniki, jakie uzyskały poprzednie przetestowane przez nas notebooki - tańszy HP Compaq nx6110 i droższy HP Compaq nx9105.

Acer TravelMate 2350 :: PCMark04

Acer TravelMate 2350 :: PCMark05

PCMark04 jasno pokazuje nam, który notebook jest lepszy - choć tu nie ma się co dziwić, wszak oba produkty dzieli dość duża przepaść cenowa. Wyniki uzyskane w najnowszej wersji tego benchmarka także nie zaskakują…

Acer TravelMate 2350 :: Aquamark 3

Produkt Acera jest daleko w tyle za komputerem HP Compaq nx9105… Wyjątkowo niski jest wynik ogólny (system) - wskazuje, że Acer TravelMate 2355 XM pod względem wydajności jest komputerem odstającym od obecnych standardów. Potwierdzają to z resztą także pozostałe badania…

Acer TravelMate 2350 :: 3DMark

Przedstawiciel rodziny TravelMate 2350 w 3DMarku01 i 3DMarku03 uzyskał wyniki, z których można byłoby się ucieszyć… gdybyśmy mieli 2003 rok. Co tu dużo mówić - Intel Extreme Graphics 2 to układ wystarczający do prostych zastosowań. Uruchamianie wymagających gier nie ma większego sensu. Przypomnijmy, że nawet dość stara gra Wiggles nie działała płynnie (winę ponosi tu także mała ilość pamięci RAM), choć Need for Speed: Underground uruchomiony na średnich detalach działał bez zarzutu.

Acer TravelMate 2350 :: Everest

Odczyt i zapis do pamięci potwierdza, że konstrukcja Acera królem wydajności nigdy nie będzie.

Acer TravelMate 2350 :: HD Tach

Wynik uzyskany w programie HD Tach 3.0.10 jest nienajgorszy, choć rezultat uzyskany przez dysk twardy zastosowany w komputerze HP jest lepszy, mimo że talerze w jego wnętrzu wirują z tą samą prędkością (4200 obrotów na minutę).

Na koniec przedstawiamy wykresy szybkości odczytu kolejno płyty CD i DVD wykonane programem Nero CD-DVD Speed.

Acer TravelMate 2350 :: Nero CD-DVD Speed :: CD

Acer TravelMate 2350 :: Nero CD-DVD Speed :: DVD

Strona: Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 Następna
Zgłoś błąd