News

Notebook Acer TravelMate 2355 XM

Powierzchnia planety

Zanim odpowiemy na to pytanie, przyjrzyjmy się nieco bliżej produktowi Acera. Pod względem estetycznym TravelMate 2355 XM nie wypada najlepiej. Obudowa, sprawiająca wrażenie niezbyt solidnej, skonstruowana jest z plastiku przeciętnej jakości. Jednak - co produktowi Acera należy uznać za plus - na powierzchni komputera nie są widoczne ślady spoconych dłoni, co miało miejsce w przetestowanych przez nas produktach HP. Pod względem kolorystycznym jest nieco lepiej - dominuje metaliczny odcień szarości "przepleciony" czarną klawiaturą, spodnią częścią komputera i frontową częścią wyświetlacza. Ponieważ zastosowano ekran XGA o przekątnej wynoszącej zaledwie 14,1", wokół niego występuje gruba, plastikowa obwódka, która może powodować niemiłe odczucia u niejednego estety.

Klawiatura, niestety, także nie jest dobrą stroną komputera. Jej układ nieco odbiega od standardu, przez co przyzwyczajenie się do niego zajmuje trochę czasu. Należy zaznaczyć, że klawiatura w komputerach HP Compaq jest znacznie lepsza.

Acer TravelMate 2350 :: Klawiatura

Nad klawiszami klawiatury połyskuje sześć diod, które wskazują różne aspekty pracy komputera, na przykład: odczyt danych z napędu optycznego, aktywność klawiszy Caps Look, Nun Look, Scrool Look, Pad Look itp. Godny uwagi jest fakt, że po wciśnięciu klawisza Num Lock część klawiatury alfanumerycznej zmienia się w blok numeryczny, znany ze standardowych klawiatur desktopwych. Niestety, nie jest to najtrafniejszy pomysł, ponieważ wygoda używania klawiatury numerycznej tego typu pozostawia wiele do życzenia.

Dość dobre wrażenie wywarł na mnie touchpad. Jego czułość jest odpowiednia, zaś ergonomia przycisków znajdujących się lepsza niż w testowanym wcześniej notebooku HP nx6110.

Z tyłu komputera ulokowano gniazdo blokady komputera, 2 porty USB, porty przeznaczone do podłączenia kabla sieciowego RJ-45 oraz kabla telefonicznego RJ-11 oraz port VGA. Na lewym boku znalazły miejsce gniazdo słuchawkowe, gniazdo do podłączenia mikrofonu, port USB oraz wejście przeznaczone na kartę PC. Z kolei z prawej strony umieszczono gniazdo, do którego możemy podłączyć zasilanie sieciowe. Z przodu ulokowano diodę wskazującą, że podłączone jest zasilanie sieciowe, wskaźnik ładowania baterii (także w postaci diody) oraz nagrywarkę DVD±RW, co - naszym zdaniem - nie jest najwygodniejszym rozwiązaniem. Znacznie lepiej byłoby, gdyby napęd optyczny znalazł się po prawej lub lewej stronie…

Strona: Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 Następna
Zgłoś błąd