News

Microsoft Office 2003 na miarę XX wieku

Niemal każdego dnia spotkamy się z pakietami biurowymi. Wykorzystujemy je w pracy, w szkole i w domu.

Od wielu lat na rynku niepodzielnie króluje Microsoft Office. Co takiego kryje się w nim, że ma tak wielkie rzesze zwolenników? Zapraszam do lektury recenzji Microsoft Office Professional Edition 2003...

Hucznie obchodzimy dziś Nowy Rok 2055. To idealna chwila, aby zatrzymać się na chwilę i spojrzeć wstecz.

100 lat, jakie upłynęło od chwili wynalezienia komputera, zdaniem psychologów, zmieniło naszą mentalność i otaczający nas świat. Miasta przypominają gigantyczne kompleksy budynków, które przed pięćdziesięciu laty kreowały się w głowach najbardziej szalonych pisarzy science-fiction. Także wieś, zgodnie z wyobrażeniem pewnego reżysera filmowego, zmieniła się nie do poznania. Niewiele potrzeba było czasu, aby te urojone pomysły - jak u wrót XXI wieku sądzono - w pełni się zrealizowały.

"Ludzie spędzają w biurze po 8 godzin. Jednak bynajmniej nie pracując. Większość ich kariery zawodowej zajmuje oglądanie programów e-telewizyjnych (w telewizorach objętościowych), gra w skybill, pływanie w antygrawodzie i zwiedzanie reliktów przeszłości (elektrownie desublimacyjne, stacje kolei magnetycznej czy "wysokie" wieżowce - takie jak budynki Petronas Tower w Kuala Lumpur, liczące sobie zaledwie po 452 metry wysokości). Wszystko dzięki zastosowaniu niezwykle wydajnego oprogramowania, które w połączeniu z najnowszymi technologiami cybernetycznymi kilkadziesiąt lat temu odmieniło otaczający nas świat." Tak niespełna rok temu napisał Jerneo Matrisson na łamach The Guardian. Dziś jest jeszcze lepiej… Prace biurowe, które pół wieku temu zajmowały 8 godzin dziennie, dziś można wykonać w niecałe 32 sekundy… A co ważne, już teraz testowana jest technologia neuronowo-hybrydowa, dzięki której czas ten zostanie skrócony o połowę!

Zanim przedstawię Wam założenia wspomnianej przeze mnie technologii, cofnijmy się nieco w czasie… Przeczytajmy, co o pakiecie biurowym Microsoft Office 2003 - jednym z najpopularniejszych w ówczesnych biurach - można było przeczytać na łamach portalu internetowego PC Centre (w 2005 roku).

Strona: 1 2 3 4 5 6 Następna
Zgłoś błąd