News

MSI GeForce GTX 580 Lightning

Bezkompromisowa wydajność w świetnym opakowaniu

Tabela faktów pokaż/ukryj

Produkt: MSI GeForce GTX 580 Lightning (N580GTX Lightning)
Producent: MSI International
Procesor graficzny: GF110
Zainstalowana pamięć: 1536 MB
Rodzaj zainstalowanej pamięci: GDDR5
Częstotliwość taktowania rdzenia: 832 MHz
Częstotliwość taktowania pamięci: 1050 MHz (efektywnie 4200 MHz)

Podsumowanie

Karta MSI GeForce GTX 580 Lightning kierowana jest do specyficznego grona odbiorców. Trzeba wyraźnie i otwarcie powiedzieć, że to nie jest model dla każdego, co widać już po cenie produktu. Kwota około 1800 zł wcale nie jest mała, choć jak za taką wydajność i kulturę pracy wcale nie wygórowana. Także rozbudowane opcje podkręcania, w dość jednoznaczny sposób mówią nam, że grupą docelową są overclockerzy i entuzjaści sprzętu komputerowego.

MSI GeForce GTX 580 Lightning

Konstrukcja świetnie radzi sobie z nawet najbardziej wymagającymi grami komputerowymi, nie męcząc użytkownika komputera hałasem wentylatorów. System chłodzenia sprawuje się świetnie, a pobór prądu stoi na akceptowalnym poziomie. Przyczepić można się natomiast do nie najwyższego potencjału OC, co dziwi, szczególnie gdy przypomnimy sobie, do kogo kierowana jest karta. Zestaw dodatków nie zachwyca, ale znajdziemy w nim właściwie wszystko, co potrzebne jest do prawidłowej pracy układu.

Zdecydowaliśmy się polecić kartę MSI GeForce'a GTX 580 Lightning wszystkim niezdecydowanym. Jakość wykonania urządzenia stoi na najwyższym poziomie. Jesteśmy pewni, że będziecie z niej zadowoleni.

Plusy Minusy Ocena końcowa
  • świetna wydajność
  • bardzo dobry system chłodzenia
  • wzorowa kultura pracy
  • design
  • po karcie dla overclockerów spodziewaliśmy się lepszego potencjału OC
  • cena mogłaby być niższa
85%

Polecane przez PC Centre - 2011Opisany powyżej produkt został uhonorowany przez nas odznaczeniem Polecane przez PC Centre. Przyznajemy je jedynie produktom naprawdę wysokiej jakości, których zakup bez obaw możemy polecić Wam, drodzy Czytelnicy.

Zgłoś błąd