News

GOODRAM Play 1600 MHz CL8 2 x 2 GB

Niedrogie pamięci DDR3 od Wilk Elektronik

Tabela faktów pokaż/ukryj

Produkt: GOODRAM Play 1600 MHz CL8 2 x 2 GB
Producent: GoodRam
Producent modułów: GOODRAM
Rodzaj pamięci: DDR3
Pojemność pamięci: 2 x 2 GB
Częstotliwość pracy: 1600 MHz
Opóźnienie: 8-8-8-24 1,65 V
Gwarancja: Dożywotnia

Do tej pory na łamach naszego portalu już kilkakrotnie publikowaliśmy recenzje pamięci RAM produkcji Wilk Elektronik. Większość z nich dotyczyła topowych modułów z serii PRO. Dziś przyjrzymy się wprowadzonemu nie tak dawno na rynek zestawowi, którego sama nazwa zdaje się sugerować jego przeznaczenie. Jak się jednak wkrótce przekonacie, nowe GOODRAM-y Play mogą być również całkiem ciekawym wyborem nie tylko dla graczy, ale i dla overclockerów.

Opakowanie i wygląd zewnętrzny

Wygląd opakowania, w którym sprzedawane są GOODRAM-y Play 1600 MHz CL8, zależy od zestawu, który wybierze kupujący. Nowe pamięci od Wilka sprzedawane są bowiem nie tylko w zestawach przeznaczonych dla Dual i Triple Channel, ale również jako pojedyncze moduły. Jest to dość rzadko spotykane rozwiązanie wśród pamięci z tej półki cenowej.

GOODRAM Play 1600 MHz CL8 2 x 2 GB

Do chłodzenia modułów RAM wykorzystano aluminiowe radiatory o prostej konstrukcji. Pod względem stylistycznym przypominają one rozwiązanie stosowane swego czasu w overclockerskiej serii XTune od Aeneona. Każdy z radiatorów pokryty został czarną farbą, na której umieszczono logo producenta oraz biało-czerwony napis Play.

GOODRAM Play 1600 MHz CL8 2 x 2 GB

Podczas pracy radiatory są ciepłe, jednak bez obaw można je dotknąć dłonią. Podnoszenie napięcia nawet do 1,9 V niewiele w tej kwestii zmienia.

GOODRAM Play 1600 MHz CL8 2 x 2 GB

Do budowy pamięci użyto sześciowarstwowej płytki PCB. Pod radiatorami zamontowano, jak obiecuje GOODRAM, wyselekcjonowane kości Micron z serii D9.

Zgłoś błąd