News

Cherry M-300R

Tabela faktów pokaż/ukryj

Produkt: Cherry M-300R
Producent: Cherry
Sensor: laserowy
Interfejs: fale radiowe
Rozdzielczość pracy: 800/1600 DPI
Zawartość zestawu: odbiornik USB, bateria zasilająca AA, instrukcja obsługi

Wygląd i cechy obudowy

Cherry M-300R jest produktem przeznaczonym dla użytkowników praworęcznych. Charakterystyczna wgłębienie lewego boku oraz delikatny profil prawego sprawiają, że mysz ta dopasowuje się do dłoni bardzo dobrze, a sama praca jest niezwykle komfortowa.

cherry_m-300r_9.jpg

M-300R ma pięć przycisków – dwa standardowe, dwa boczne z zaprogramowaną opcją przód/wstecz oraz przycisk w rolce. Ponadto mysz posiada funkcyjny przycisk DPI, który umożliwia zmianę czułości w trakcie pracy.

cherry_m-300r_6.jpg

Kolorystyka myszy jest stonowana. Obudowę wykonano z plastiku w kolorach szarym i czarnym. Jej profilowane boki mają delikatnie matową powierzchnię natomiast górnej, dwukolorowej części obudowy nadano połysk. Na prawym boku, w jego lewym, dolnym rogu nadrukowane zostały srebrną czcionką nazwa i logo producenta.

cherry_m-300r_2.jpg

cherry_m-300r_8.jpg

Sensor myszy nie jest usytuowany centralnie na spodzie obudowy, jest on nieznacznie przesunięty w lewą stronę względem pionowej osi bryły. Poniżej znajduje się kieszeń baterii zasilającej. Włącznik umiejscowiono nad sensorem w pobliżu bocznej krawędzi.

Przy dolnej krawędzi myszki wygospodarowano niszę na odbiornik USB. Po umieszczeniu w niej odbiornika pewna jego część wystaje ponad spód obudowy. Ułatwia to jego wyciągnięcie. Wyłączając wtyk USB wymiary odbiornika to 6x15x6 mm (dł., szer., wys.), co z pewnością jest jedną z zalet zestawu.

cherry_m-300r_3.jpg

cherry_m-300r_5.jpg

M-300R wyposażono w trzy ślizgacze – dwa małe znajdujące się przy dolnej krawędzi oraz jeden większy umieszczony wzdłuż górnej krawędzi spodu myszy.

cherry_m-300r_4.jpg

Instalacja i praca

Instalowanie Cherry M-300R jest idealnie proste. Wystarczy umieścić baterię w kieszeni, włożyć odbiornik do portu USB, przesunąć włącznik na opcję „on” i mysz jest gotowa do użytku. Do myszki nie dołączono żadnych sterowników, również żadne dodatkowe ustawienia nie są konieczne.

M-300R może pracować w dwóch czułościach – 800/1600. Ich zmiany dokonać można w trakcie pracy przez naciśnięcie funkcyjnego przycisku DPI. Komfort pracy oraz precyzja w odwzorowywaniu ruchów cechują się wysokim poziomem.

cherry_m-300r_7.jpg

Podsumowanie

Cherry M-300R jest propozycją, którą należy wziąć pod uwagę, szukając idealnej myszki do notebooka. Jakość wykonania i komfort pracy są godne uwagi, a cena (113 zł brutto) nie powinna odstraszać. Staranność wykonania i jakość użytych materiałów nie budzą żadnych zastrzeżeń. Wszystko to składa się na wysoką ocenę modelu M-300R.

Plusy Minusy Ocena końcowa
  • wysoka czułość sensora
  • staranne wykonanie
  • małe wymiary odbiornika USB
  • wysoki komfort
  • sposób chowania odbiornika USB
80%
Strona: Poprzednia 1 2
Zgłoś błąd