News

15 najlepszych zwiastunów ostatnich 15 lat

Zastanawialiście się kiedyś, co tak naprawdę ma wpływ na sukces rynkowych nowości? Oczywiście nie bez znaczenia pozostaje sama rozgrywka oraz tak zwany marketing szeptany, jednak w rzeczywistości wszyscy najpierw ulegamy materiałom promocyjnym, udostępnianym przez wydawców i producentów. To one właśnie trafiają do nas jako pierwsze i to one kreują wizerunek tytułu jeszcze przed premierą, a jednym z najważniejszych elementów dobrej kampanii promocyjnej są oczywiście zwiastuny. Dziś przyjrzymy im się bliżej, prezentując 15 najmocniejszych trailerów branży od początku XXI wieku.

Gdy do sieci trafia taka zapowiedź, jak zwiastun Call of Duty: Infinite Warfare z początku tego miesiąca, gracze zazwyczaj zaczynają się zastanawiać, co więcej mogliby nam przedstawić producenci. Filmik przedstawia przecież wszystko, czego można chcieć od podobnej gry – wartką akcję, surrealistyczne sceny batalistyczne, świetną jakość oprawy graficznej, a to wszystko skomponowane w jedną, trzyminutową całość z równie ekscytującym podkładem muzycznym. I wydaje się, że wszystko jest w jak najlepszym porządku, gdy kilka dni później szwedzkie studio DICE decyduje się spuścić istny ładunek atomowy wśród materiałów promocyjnych, którym okazał się zwiastun najnowszego Battlefielda 1.

Chociaż wydawać by się mogło, że przecież zapowiedzi produkcji studia Infinity Ward niczego nie brakuje, to jednak w mgnieniu oka została ona wręcz zmieciona z powierzchni ziemi. Trailer Battlefielda sprawił wręcz, że część graczy obróciła się przeciwko nowemu Call of Duty, masowo krytykując zwiastun w internecie, mimo że ten przecież reprezentował sobą naprawdę dobry poziom. Tutaj właśnie pojawia się cienka granica, gdzie oczekiwania społeczności biorą górę nad rzeczywistością. I wojna światowa to dokładnie to, czego gracze chcieli już od kilku generacji obu marek, dlatego Battlefield jeszcze przed premierą wygrał całą wojnę. Niekoniecznie musi to jednak dotyczyć samej bitwy na zwiastuny, bo gdy oddzielimy je od naszych rozważań na temat samej rozgrywki to okaże się, że Call of Duty wcale nie jest takie złe. I właśnie tak postaramy się podejść do poniższej listy – naszym zdaniem - 15 najlepszych zwiastunów ostatnich 15 lat, koncentrując się wyłącznie na samych zapowiedziach wideo.

Strona: 1 2 3 4 5 6 Następna
Zgłoś błąd