News

Afera hazardowa uderzy rykoszetem w użytkowników Twitcha?

Wciąż nie milkną echa skandalu, którego głównym tematem jest gambling w Counter Strike'u. Po wypłynięciu na światło dzienne niesprawiedliwej działalności właścicieli portalu CSGOLotto, Valve wydało oświadczenie zapowiadające walkę z internetowymi ruletkami. Na efekty tej decyzji nie musieliśmy długo czekać – jednymi z pierwszych, którzy odczują zmiany mogą być niektórzy użytkownicy Twitch'a.

Deweloper odpowiedzialny za legendarnego FPS'a wydał wczoraj za pośrednictwem Steama oświadczenie informujące, że strony internetowe z ruletkami i jackpotami wykorzystujące skrypt OpenID API łamią tym samym warunki umowy oraz powinny natychmiast zaprzestać tego procederu. Dzień później na zaistniałą sytuację zareagowali przedstawiciele popularnego portalu streamingowego Twitch, przypominając pewne punkty w regulaminie swojej usługi. Chodzi konkretnie o punkt mówiący o tym, że prowadzenie audycji z danej gry jest zabronione w przypadku, gdy łamie się warunki umowy jej dewelopera. Firma dała więc jasno do zrozumienia, że wszystkie osoby transmitujące materiały z portali hazardowych bądź promujące konkretne jackpoty, łamią jednocześnie regulamin Twitcha. Oczywiście trzeba podkreślić, że nie jest to żadna nowość w zasadach portalu, a jedynie przypomnienie istniejącego już wpisu. Jak dotąd transmisje popularnych użytkowników cieszyły się sporym rozgłosem i przyciągały wielu widzów, którzy chętnie śledzili swoich idoli, obstawiających w ruletkach skiny warte często setki dolarów. Ciężko stwierdzić czy teraz coś się zmieni, skoro wiele osób bezkarnie łamało zasady przez tak długi czas.

Afera z gamblingiem w CSGO wybuchła początkiem Lipca za sprawą właścicieli hazardowego portalu CSGOLotto Toma “ProSyndicate” Cassella oraz Trevora “TmarTin” Martina, którzy ukrywając fakt posiadania jackpota, udawali partnerstwo z marką oraz nagrywali filmy pokazujące dziecinnie proste zwycięstwa w ruletce. O niesprawiedliwym procederze jako pierwszy poinformował użytkownik YouTube o nicku HonorTheCall – więcej na ten temat pisaliśmy wcześniej w TEJ aktualności. Rynek skinów do CSGO to wbrew pozorom całkiem sporych rozmiarów obszar. W kwetniu temat podjął Bloomberg tworząc raport z którego wynika, że w 2015 roku na obstawianie meczy ludzie przeznaczyli skórki o wartości sięgającej 2.3 miliardów dolarów. Nowe badania wskazują, że cała branża może być warta nawet 7.4 miliardów dolarów.

Komentarze (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Co Ty myślisz na temat poruszony w powyższym tekście?

Jeśli zalogujesz się Twoje komentarze zostaną powiązane z Twoim kontem na forum. Nie będziesz musiał(a) podawać także kodu zabezpieczającego. Jeżeli nie masz jeszcze konta, możesz zarejestrować się.
Zgłoś błąd