Przypominamy o zmianie portów w klientach pocztowych
Jutro, czyli 1 grudnia, TP zablokuje wszystkim użytkownikom Neostrady, którzy nie wprowadzą zmian w konfiguracji swoich klientów pocztowych, możliwość wysyłania wiadomości e-mail. Aby temu zapobiec, wystarczy w ustawieniach port 25 zastąpić portem 587.
Instrukcja dotycząca konfiguracji portów dostępna jest w naszym serwisie. Opisaliśmy ją na przykładzie najpopularniejszych klientów pocztowych: Thunderbirda, Outlooka, Eudory i The Bata.
Zmiany w konfiguracji portów mają pomóc w zmniejszeniu ilości niechcianych wiadomości. Przez port 25 bardzo często jest wysyłany nieświadomie spam, głównie w wyniku zainfekowania komputera przez złośliwe oprogramowanie. Port 587, który zastąpi port 25, jest zgodny ze światowymi standardami.
Oczywiście konieczność ta nie dotyczy osób, które wysyłają e-maile za pomocą strony internetowej, czyli webmaila.




Komentarze
Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Co Ty myślisz na temat poruszony w powyższym tekście?