News

Zawodowi cheaterzy w świecie CS:GO

Czy za najpiękniejszymi akcjami topowych graczy kryją się... cheaty?

Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie ryzykował życiem, biorąc te wszystkie farmaceutyczne okropieństwa. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem dla cheatera zostaje więc trzeciorzędne oprogramowanie. Jak z nim walczyć? Casualowi gracze decydujący się na niesprawiedliwe zagrywki prawdopodobnie nigdy nie zostaną pokonani, choć deweloperzy CS:GO w 2014 roku wpadli na dość interesujący pomysł. Do gry wprowadzono funkcję o nazwie „Overwatch” (z ang. nadzór), która pozwala doświadczonym graczom przeglądać zgłoszone raporty z rankingowych meczy. Zasada działania jest prosta – w trakcie rozgrywki ludzie zgłaszają podejrzanych osobników za pomocą reporta. Nie trafia on tak jak w większości gier MMO bezpośrednio do dewelopera, a do systemu Nadzoru – jeśli mamy dostęp do tego narzędzia, możemy pobrać powtórkę rundy w trakcie której napłynęło zgłoszenie i oglądając zachowanie „podejrzanego” ocenić czy według nas używał wspomagaczy lub dopuszczał się griefiengu, czyli celowego utrudniania życia swoim kompanom. Na koniec wypełniamy krótką ankietę, która trafia już prosto do moderatorów CS'a – to do nich należy ostateczna decyzja o losie oskarżonego gracza. Dostęp do materiałów ewidencyjnych nie mają wszyscy chętni. Producenci postawili konkretne wymagania jakie trzeba spełnić by pomóc Valve w walce z cheaterami. Do korzystania z Overwatcha konieczne jest przegranie 500 godzin, posiadanie rangi co najmniej Gold Nova i zaliczenie minimum 150 wygranych spotkań rankingowych. Istotny jest także podany na koncie Steam wiek (musimy być pełnoletni) i czysta przeszłość (bez banów, skarg, z niską ilością negatywów). Za naszą pracę dostajemy wynagrodzenie – każdy wykryty przez nas, a następnie potwierdzony u Valve przypadek oszustwa nagradzany jest dodatkowymi punktami doświadczenia.

Cheatujące dla zabawy internetowe trolle w matchmakingach to jedno, ale co zrobić aby nie oszukiwano na turniejach online? Zabezpieczenia serwera nie poradzą sobie z profesjonalnie przygotowanym cheatem, w dodatku tak jak opisywał Richard Stanway, konkretny program musi istnieć na zakazanej liście, aby Valve mogło zbanować gracza ze stuprocentową pewnością jego winy. W chwili gdy rejestr jest aktualizowany o nowe pozycje, dostępne są już nowe, zmodernizowane aplikacje.

Znany i ceniony wśród społeczności CS:GO komentator, analityk oraz historyk esportu Duncan „Thorin” Shields ma na to pewne rozwiązanie. W jednym z odcinków swojego wideo bloga prowadzonego na YouTubie twierdzi, że Valve powinno zatrudnić zespół ekspertów od cheatów. Celnie porównuje wszystkich zwolenników esportowych teorii spiskowych do tych powszechnie znanych, jak przykładowo ataku na WTC czy morderstwa JFK. By móc logicznie dyskutować chociażby o 9/11 warto zaczerpnąć opinii ekspertów od pożarnictwa, architektów drapaczy chmur, doświadczonych budowlańców i ludzi zajmujących się burzeniem wielkich obiektów. Aby rozwiązać palące fanów sytuacje ze znanymi zawodnikami w roli głównej, deweloperzy Counter Strike'a powinni zaczerpnąć wiedzy od podobnych ekspertów, ale z dziedziny informatyki. Dlaczego by nie zatrudnić doświadczonych programistów, najlepiej takich, którzy w swojej karierze stworzyli niejednego wspomagacza. Ci weterani mogliby sprawnie ocenić czy podejrzane zachowania graczy to naturalne reakcje, czy może efekt jakiegoś misternego hacka? Nie chodzi tutaj o zapobieganie, a łapanie za rękę na gorącym uczynku.

Myślę, że jeśli Valve faktycznie chce podjąć walkę z oszustwami na profesjonalnych turniejach i nie przymyka specjalnie oczu na niesprawiedliwości, to powinno poszerzyć swój zespół o grono nowych pracowników. Ci ludzie mogliby spokojnie usiąść przed komputerami i wziąć się za analizowanie tony materiałów, które wręcz zalewają YouTube'a, Reddita oraz inne portale skupiające sympatyków CS:GO. Każda teoria mogłaby zostać rozbita na czynniki pierwsze i w jakiś przyziemny sposób wytłumaczona. Twórcy najpopularniejszego w Europie FPSa prowadzili już rekrutację, poszukując wspomnianych ekspertów, jednak nabór nie przyniósł chyba oczekiwanych rezultatów. Czy to oznacza, że na rynku nie ma odpowiednio wykwalifikowanych ludzi? Oczywiście lepiej szukać w nieskończoność niż zatrudniać świeżo upieczonych studentów informatyki, którzy mieliby decydować o czyjejś karierze, niesprawiedliwie kogoś oskarżając. A może Valve nie chce podjąć rękawicy i uważa, że problemu nie ma? Ciężko jest jednoznacznie stwierdzić o co tak naprawdę chodzi – faktem jest, że im dłużej to wszystko trwa, tym internet gotuje się coraz bardziej, rozpalając atmosferę kolejnymi doniesieniami o „frajerach oszustach z SK Gaming” lub „aimbocie JW”.

Komentarze (13)

Poniżej wyświetlone są komentarze opublikowane najwcześniej (1-10 - zobacz więcej. Wyświetl 10 najnowszych komentarzy. Autorem ostatniej wypowiedzi jest: Helen.

mobbydi

  • Goście

Napisano 23 paź 2016, 18:57

i think more useful information about this theme is here
dog simulator

monica

  • Goście

Napisano 2 lis 2016, 16:38

Bardzo dobrze napisany artykuł. Będzie to pomocne dla każdego, kto pracownik IT, łącznie z mnie. Bądź dobrej pracy - nie scalp psoriasis  mogę się doczekać, aby przeczytać więcej wiadomości.

davidluiz

  • Goście

Napisano 9 gru 2016, 10:42

For those who are in love or have entered the marriage hall of the woman, mulberry replica handbags the year looking forward to more days, such as birthday, love anniversary, marriage anniversary, engagement anniversary, wedding anniversary. If there is a man can remember more than three of you on the day, you will be happy to fly up! Valentine's Day is also said to make most women are not happy for a woman is a variety of expectations, but for men, what is not trouble, but chanel replica bags are very nerve-racking, and a lot of gifts to be sent a year can not Every time to send the same, a little confused man might ruined the mood, in fact, some people say that gifts important mind is not expensive, but the reality is often not the same, of course, this is just part of the situation, love needs to surprise replica handbags uk to stimulate , Need to freshness to fresh.

lixan

  • Goście

Napisano 13 maj 2017, 04:37

The perfect synchronization of the CORUM watch two display panels is done by the swiss replica watches's 59220 self-made movement. The week show on the dial is directly connected to the date propulsion mechanism. Two replica watch overlapping elastic propulsion pointers draw energy from the barrel in the daytime, and at midnight

Gus

  • Goście

Napisano 14 cze 2017, 13:34

Cheap followers are waiting just around the corner.
info for instagram
check url
homepage
instagram info

ruan123

  • Goście

Napisano 28 lip 2017, 09:13

, air jordan shoes
, michael kors australia
, coach outlet store online
, coach outlet online
, cheap jordans 2017
, coach outlet online
, new jordans coming
, coach factory outlet online
, cheap jordan shoes
, coach outlet
, coach factory outlet
, cheap jordans
, coach factory outlet store online
, cheap kate spade
, kate spade outlet
, coach outlet store online
, cheap air jordan
, cheap jordans
, coach factory outlet
, michael kors factory outlet
, cheap jordan shoes

Guest

  • Goście

Napisano 12 wrz 2017, 07:10

reeyouredooieyou

Guest

  • Goście

Napisano 19 wrz 2017, 07:53

pupuippppopubh

Gość

  • Goście

Napisano 19 paź 2017, 12:50

Bardzo często graję w tę grę, ale nie gram w innych
192.168.o.1
Jeśli zalogujesz się Twoje komentarze zostaną powiązane z Twoim kontem na forum. Nie będziesz musiał(a) podawać także kodu zabezpieczającego. Jeżeli nie masz jeszcze konta, możesz zarejestrować się.
Zgłoś błąd