News

Zawodowi cheaterzy w świecie CS:GO

Czy za najpiękniejszymi akcjami topowych graczy kryją się... cheaty?

Specyfikację oraz podział cheatów przybliżył na swoim blogu Richard Stanway (r1ch.net) – programista pracujący dla amerykańskiej organizacji Liquid. Zainspirowany toczącymi się od wieków bitwami internautów na portalu reddit o to czy możliwe jest oszukiwanie na wielkich profesjonalnych turniejach oraz jak można tego uniknąć, postanowił rzucić nieco światła na sprawę i wyjaśnić w możliwie najprostszy sposób jak działają cheaty. Dzielą się one zasadniczo na dwie kategorie – aktywne oraz pasywne. Te pierwsze ingerują w kod gry, zmieniając poszczególne jego linijki, przykładowo te odpowiadające za renderowanie pokazujących się na ekranie postaci – dobrze przygotowane oprogramowanie zamiesza w środowisku gry w taki sposób, że cheater będzie widział modele przeciwników nawet jeśli znajdują się one za przeszkodami i teoretycznie nie powinny być widoczne – to właśnie jeden ze sposobów działania tak zwanego wallhacka, pozwalającego widzieć przez ściany. Programy pasywne z kolei nie ingerują w kod ani nie podmieniają żadnych jego elementów, ale odczytują dane z domyślnie niedostępnych dla gracza plików i wykorzystują je w określony sposób. Dzięki temu możliwe jest chociażby określenie pozycji rywali, a następnie naniesienie ich na mini mapę odpaloną w drugim oknie. Innym, bardziej subtelnym wspomaganiem może być przykładowo wyświetlanie małego piksela w określonym miejscu na ekranie w chwili, kiedy najedziemy celownikiem na wrogą postać – pomaga to skanować różne obiekty (np. drzwi, skrzynie, ściany) i używane mądrze na pierwszy rzut oka wygląda zupełnie naturalnie.

Cheaty aktywne są dość proste do wykrycia, ponieważ jeśli gra odkryje niespójności w kodzie bądź plikach, natychmiastowo wyrzuci delikwenta z rozgrywki. Jeżeli zaś odkryte zmiany zostały wprowadzone przez znany deweloperom program, właściciel konta otrzymuje jednostronny bilet na VACacje (potoczne określenie systemu Valve Anti-Cheat, oznaczającego bana) – naprawdę nie warto próbować szczęścia nawet ze świeżym oprogramowaniem, ponieważ Valve na bieżąco aktualizuje swój rejestr, zasilając go o kolejne pozycje. Nieco bardziej odporne na zdemaskowanie są prywatne wspomagacze, tworzone przez doświadczonych programistów w celach zarobkowych – aplikacje te potrafią się kamuflować, utrudniając zlokalizowanie plików bądź linijki kodu, który poddany został modyfikacji.

Sprawa wygląda znacznie trudniej jeśli chodzi o wykrywanie oprogramowania pasywnego, które funkcjonuje poza procesami związanymi z grą. Do walki z nim potrzebne są aplikacje, które w swoim działaniu przypominają antywirusy – skanują cały system w poszukiwaniu nieprawidłowości, ingerując tym samym w sferę prywatną właściciela komputera. Twórcy gier instalują w swoich produkcjach zabezpieczenia, które – owszem – naruszają wspomnianą prywatność, jednak wyłapują jedynie konkretne podejrzane elementy, zachowując w tajemnicy wszystkie poufne dane gracza. Niestety podobnie jak w odmianie aktywnej, tutaj również potrzebny jest rejestr znanych deweloperom cheatów, na którego podstawie określa się czego dokładnie powinno się szukać. Jeśli delikwent używa niewykrytego nigdy wcześniej programu i dodatkowo robi to z rozwagą, znalezienie dowodów, a następnie ukaranie go może stać się wyzwaniem bardzo trudnym do zrealizowania.

Stanway rozprawia się również z popularnym mitem, który głosi możliwość „zainfekowania” serwera gry nielegalnym oprogramowaniem. Cheater musiałby najpierw zyskać kontrolę nad serwerem czyli stać się administratorem i zmodyfikować jego ustawienia w taki sposób, by dopuszczał istnienie wspomagaczy, nie wyrzucając z rozgrywki za ich używanie. Równie nieprawdziwa jest teoria mówiąca, że cheaty mogą być zainstalowane w klawiaturze bądź myszce, wykorzystując ich własne oprogramowanie służące do ustawień dodatkowych przycisków, makr i innych tego typu skryptów.

 

Komentarze (13)

Poniżej wyświetlone są komentarze opublikowane najwcześniej (1-10 - zobacz więcej. Wyświetl 10 najnowszych komentarzy. Autorem ostatniej wypowiedzi jest: Helen.

mobbydi

  • Goście

Napisano 23 paź 2016, 18:57

i think more useful information about this theme is here
dog simulator

monica

  • Goście

Napisano 2 lis 2016, 16:38

Bardzo dobrze napisany artykuł. Będzie to pomocne dla każdego, kto pracownik IT, łącznie z mnie. Bądź dobrej pracy - nie scalp psoriasis  mogę się doczekać, aby przeczytać więcej wiadomości.

davidluiz

  • Goście

Napisano 9 gru 2016, 10:42

For those who are in love or have entered the marriage hall of the woman, mulberry replica handbags the year looking forward to more days, such as birthday, love anniversary, marriage anniversary, engagement anniversary, wedding anniversary. If there is a man can remember more than three of you on the day, you will be happy to fly up! Valentine's Day is also said to make most women are not happy for a woman is a variety of expectations, but for men, what is not trouble, but chanel replica bags are very nerve-racking, and a lot of gifts to be sent a year can not Every time to send the same, a little confused man might ruined the mood, in fact, some people say that gifts important mind is not expensive, but the reality is often not the same, of course, this is just part of the situation, love needs to surprise replica handbags uk to stimulate , Need to freshness to fresh.

lixan

  • Goście

Napisano 13 maj 2017, 04:37

The perfect synchronization of the CORUM watch two display panels is done by the swiss replica watches's 59220 self-made movement. The week show on the dial is directly connected to the date propulsion mechanism. Two replica watch overlapping elastic propulsion pointers draw energy from the barrel in the daytime, and at midnight

Gus

  • Goście

Napisano 14 cze 2017, 13:34

Cheap followers are waiting just around the corner.
info for instagram
check url
homepage
instagram info

ruan123

  • Goście

Napisano 28 lip 2017, 09:13

, air jordan shoes
, michael kors australia
, coach outlet store online
, coach outlet online
, cheap jordans 2017
, coach outlet online
, new jordans coming
, coach factory outlet online
, cheap jordan shoes
, coach outlet
, coach factory outlet
, cheap jordans
, coach factory outlet store online
, cheap kate spade
, kate spade outlet
, coach outlet store online
, cheap air jordan
, cheap jordans
, coach factory outlet
, michael kors factory outlet
, cheap jordan shoes

Guest

  • Goście

Napisano 12 wrz 2017, 07:10

reeyouredooieyou

Guest

  • Goście

Napisano 19 wrz 2017, 07:53

pupuippppopubh

Gość

  • Goście

Napisano 19 paź 2017, 12:50

Bardzo często graję w tę grę, ale nie gram w innych
192.168.o.1
Jeśli zalogujesz się Twoje komentarze zostaną powiązane z Twoim kontem na forum. Nie będziesz musiał(a) podawać także kodu zabezpieczającego. Jeżeli nie masz jeszcze konta, możesz zarejestrować się.
Zgłoś błąd