News

Thermaltake Toughpower XT 575W

Niedrogi, modularny zasilacz o sporej mocy

Firma Thermaltake na polskim rynku znana jest głównie z produkcji obudów i systemów chłodzenia. Warto jednak pamiętać, że pod swoją banderą od dobrych kilku lat wypuszcza też zasilacze. Te produkty z niższej półki na ogół nie zdobywały rzeszy sympatyków. Jednakowoż o modelu Toughpower XT 575 W już na pierwszy rzut oka nie można powiedzieć, że należy do wyrobów z niższej półki. Gdzie zatem znajduje się jego miejsce w szeregu? Odpowiedzi przyniesie dzisiejsza recenzja.

Thermaltake Toughpower XT 575W

Produkt, który mamy przyjemność dzisiaj opisywać, zapakowano w stosunkowo niewielkie pudełko, porównywalne do tego, w którym umieszczono XFX-a Pro 450 W. W odróżnieniu od poprzednika, punkty marketingowe znajdują się tylko z tyłu opakowania:

  • Moduły DC-DC – konwersja DC-DC dla linii +3,3 V oraz +5 V oferuje znakomitą stabilność systemu, świetne odpowiedzi dynamiczne i wyższą sprawność– o ile obecnie nie mamy możliwości sprawdzenia odpowiedzi dynamicznych, musimy przyznać, że w teorii wszystko się zgadza. Wprowadzenie modułów DC-DC to nieczęsto spotykany manewr w tej klasie cenowej.
  • Nowy obwód aktywnego PFC – topologia double-forward i nowy system aktywnego PFC oferuje niższe straty mocy, większą niezawodność i wyższą sprawność– tu już musimy zaprotestować. Aktywne PFC nie podnosi sprawności dla końcowego użytkownika, co najwyżej minimalizuje straty na liniach energetycznych, stanowiąc mniejsze obciążenie dla elektrowni.
  • Japońskie kondensatory wysokiej jakości – Wysokiej jakości japońskie kondensatory elektrolityczne i polimerowe dla niezrównanej wydajności i żywotności– może jeszcze frytki do tego? Przyznamy, że czytając, co marketing pisze o Toughpowerze, przecieramy oczy ze zdumienia. Najpierw obiecano moduły DC-DC, teraz japońskie kondensatory polimerowe – takie rzeczy dotąd ładowano raczej w produkty dwa razy droższe, np. Corsair AX/Seasonic X/Enermax Modu87+.
  • Wskaźnik S.P.T. – monitoring stanu zasilacza trzema diodami LED (czuwanie/Power Good/temperatura) – tryb trzeci odnosi się do przegrzania konstrukcji. Informacja pochodzi z oficjalnej strony Thermaltake. Instrukcja obsługi niestety nie rozwiała naszych wątpliwości.
  • 12Vin1 – pojedyncza mocna linia +12 V zapewnia maksymalną kompatybilność z wysokowydajnymi komponentami.
  • Technologia FanDelayCool – podtrzymanie wentylatora 14 cm przez 15-30 sekund od wyłączenia, by rozproszyć ciepło i zwiększyć żywotność komponentów – czyli to samo, co np. Enermax nazywa „HeatGuard”.

Oprócz tego można się dowiedzieć, że seria Toughpower XT posiada certyfikat 80+ Bronze, pięć lat gwarancji producenta oraz certyfikat nVidia SLI. Ten ostatni dotyczy jednak wyłącznie wyższych modeli z serii (675 W/775 W/875 W).

Zgłoś błąd