News

Test 8 płyt głównych LGA 1150 mATX z chipsetem H81

Czy warto stawiać na budżetowe płyty główne?

Oprogramowanie dla płyt MSI

MSI przeprojektowało swój pakiet oprogramowania i wreszcie można z niego normalnie korzystać. Command Center nie jest co prawda tak rozbudowany jak jego odpowiedniki towarzyszące płytom konkurencji, ale sama funkcjonalność jest mniej więcej podobna. Program nie umożliwia sensownego OC żadnego komponentu, co jest logiczne patrząc na niesamowicie wręcz obcięty pod tym względem Setup. OC Genie podbija taktowanie do śmiesznego poziomu.

MSI - UEFI i Oprogramowanie

MSI to kolejny producent, który zdecydował się na zastosowanie modyfikowalnej krzywej prędkości obrotowych wentylatora. Jest to posunięcie dobre samo w sobie, a pamiętając o wątpliwie działającej automatycznej regulacji wręcz potrzebne do normalnego korzystania z komputera.

MSI - UEFI i Oprogramowanie

Obecnie prawie każdy producent posiada własne oprogramowanie do sterowania ruchem sieciowym i MSI nie jest tutaj żadnym wyjątkiem. Co prawda design pakietu Network Genie nie przypadł nam do gustu, to pod względem funkcjonalnym, jak na darmową aplikację, jest całkiem dobrze.

Komentarze (13)

Poniżej wyświetlone są komentarze opublikowane najwcześniej (1-10 - zobacz więcej. Wyświetl 10 najnowszych komentarzy. Autorem ostatniej wypowiedzi jest: Gość.

qfass

  • Goście

Napisano 30 lis 2013, 20:52

Bardzo ciekawy i przydatny test ;) Nie napawają optymizmem jedynie wyniki sekcji zasilania w Asus H81M-Plus, a wiązałem z nią duże nadzieje.. :/

adonim

  • Goście

Napisano 19 gru 2013, 14:13

widzę że nikt nie może dłużej usiedzieć w dziale hardware i koniec końców szystko spada na Adriana. Świadomy wybór czy inne względy. A recka OK ;)

grzesiek1871

  • Goście

Napisano 3 lut 2014, 00:12

W minusach Asusa H81M-C podaliście, że nie ma USB 3.0, dlaczego skoro nawet widać, że jest?

siwyAK

  • Redakcja
  • 1909 postów

Napisano 3 lut 2014, 12:41

Plus za czujność, miało być "Brak złącza USB 3.0 dla panelu frontowego".

kluzor

  • Użytkownicy
  • 127 postów

Napisano 22 lut 2014, 11:53

Miałem w swoich łapach: Asus H81M-Plus i stwierdzam że dostaliście trefny egzemplarz.
Wszystkie parametry (temp., OC, pobór prądu) są na poziomie ASUS H81M-C lub nieco lepsze.

Mikołaj

  • Goście

Napisano 22 lut 2014, 15:31

Witam,

jestem właśnie na etapie składania nowego komputera i najprawdopodobniej zdecyduję się na  Gigabyte GA-H81M-HD3 ze względu na atrakcyjną cenę  i potrzebne mi złącza. Jednak jedna rzecz mnie niepokoi mianowicie płyta ta ma możliwość podłączenia tylko jednego wiatraka obudowy, natomiast obudowa, który wybrałem posiada dwa takie wiatraki plus dodatkowo regulator obrotów montowany na śledziu. Wiem, że można podłączyć wiatraki bezpośrednio do zasilacza za pomocą przejściówki, jednak niepokoi mnie to czy będzie wtedy możliwa obsługa regulacji obrotów. Orientuje się może ktoś w tym temacie?

kluzor

  • Użytkownicy
  • 127 postów

Napisano 22 lut 2014, 18:44

Jaka to obudowa i regulator?

Znalazłem na allegro coś takiego:

http://allegro.pl/xs...3979008526.html

To powinno rozwiązać problem, wpinasz w płytę i masz z jednego złącza dwa, nie tracąc regulacji obrotów.

Mikołaj

  • Goście

Napisano 22 lut 2014, 21:27

Dzięki za pomoc, obudowa to Fractal Design Define Mini. A regulator jest dołączony do obudowy.

kluzor

  • Użytkownicy
  • 127 postów

Napisano 27 lut 2014, 20:38

Nie ma za co.