News

Nvidia GeForce GTX 750 TI

Przy opisywaniu coolera wspomnieliśmy, że kultura pracy była bardzo dobra. Może wydawać się to dziwne, ale ten miniaturowy system chłodzenia nie tylko odprowadzał sprawnie ciepło, ale był też praktycznie bezgłośny. Tego ostatniego naprawdę się nie spodziewaliśmy. Temperatura pod obciążeniem dobija do 60 stopni (68 po OC), co nie jest wartością zbyt wysoką. W przypadku kart niereferencyjnych nie powinno być problemu z jeszcze większym zbiciem temperatur.

Nvidia chwali się większą sprawnością energetyczną i wygląda na to, że kroki w tym kierunku zostały poczynione. Karta po OC pobiera tylko o 1W więcej niż wolniejszy Radeon R7 260 pracujący na swoich fabrycznych zegarach. To duże osiągnięcie patrząc na to, że w przypadku średniej półki większe różnice zwykle nie występują. Jeśli więc Nvidia potrafiła tyle wycisnąć z procesu 28 nm to co dopiero pokażą w 20 nm w topowych kartach?

 

Komentarze (2)

Poniżej wyświetlone są komentarze opublikowane najwcześniej (1-2). Wyświetl 10 najnowszych komentarzy. Autorem ostatniej wypowiedzi jest: Mirgon.

Edge

  • Goście

Napisano 19 lut 2014, 13:26

Witam mam takie pytanko. Jak ma się wydajność karty GTX 750TI do GTX 460 768 MB. Bo chciałbym wymienić kartę na coś sporo wydajniejszego przy czym i sporo energooszczędnego.

Mirgon

  • Goście

Napisano 8 mar 2014, 09:58

Wydajnościowo myślę, że warto skoro teoretycznie według wykresu przegania starają 480-tkę. Ja mam zwykłą 750-tkę, dałem jakoś ok 470zł w komputroniku jak się pojawiły, wersja 1GB, porównywałem z innymi kartami radeona w tej cenie i nvidia zdecydowanie daje radę, warto imho.
Jeśli zalogujesz się Twoje komentarze zostaną powiązane z Twoim kontem na forum. Nie będziesz musiał(a) podawać także kodu zabezpieczającego. Jeżeli nie masz jeszcze konta, możesz zarejestrować się.
Zgłoś błąd