News

Najważniejsze premiery października 2016

DLC dla Battlefronta, nowa Mafia i powrót do przeszłości Battlefielda - co jeszcze zobaczymy w tym miesiącu?

Gears of War 4

W tym miesiącu możemy także liczyć na nowego Gears of War, który po raz pierwszy zadebiutuje w wersji na komputery PC. Za najnowszą część futurystycznej strzelanki TPP odpowiedzialna jest ekipa z The Coalition (poprzednie części tworzyło studio Epic Games), a pieczę nad projektem sprawuje Microsoft. Gra doczekała się kilku interesujących funkcji w trybie wieloosobowym – użytkownicy platformy PC oraz konsol Xbox One będą mogli bawić się wspólnie w ramach kooperacji, pojedynków ze sztuczną inteligencją oraz meczy LAN. Ponadto pecetowcy mogą liczyć na sporą ilość klatek na sekundę (zniesiono blokadę 30 FPS) i rozgrywkę w rozdzielczości 4K (tylko w singleplayer). Microsoft zadbał również o to, aby „czwórka” została objęta programem Xbox Play Anywhere – raz kupiony GoW zagwarantuje jednocześnie kopię na konsole i komputery z systemem operacyjnym Windows 10.

W nowym Gears of War przeniesiemy się na zniszczoną przez ekstremalne warunki pogodowe planetę Sera. Zamieszkujący ją ludzie okopali się w specjalnie zabezpieczonych miastach, próbując chronić się przed nieprzyjazną pogodą oraz innymi, licznymi niebezpieczeństwami, które czyhają za murami osad. W grze wcielimy się w JD Feniksa, Kait Diaz i Delomonta Walkera, a gracze którzy obcowali z poprzednią część mogą się mile zaskoczyć, napotykając chociażby Marcusa Feniksa oraz Augustusa Cole. Mechanika jest niemal identyczna do tego z czym spotkaliśmy się wcześniej, choć tym razem wszystko ma zostać usprawnione i będzie bardziej dynamiczne. Dalej jednak to osłony będą stanowić kluczowy element w walce z zastępami przeciwników. Na drodze do ukończenia misji stanie nam również matka natura, waląc do nas piorunami i rozkręcając śmiertelnie niebezpieczne huragany. Wszystko to zmusi nas do szukania schronienia, a następnie przeczekania panującej zawieruchy.

Dzieło The Coalition ujrzy światło dzienne 11 października i pojawi się na sprzęcie Microsoftu – systemach Windows 10 oraz konsolach Xbox One. Aby w pełni cieszyć się rozdzielczością 4K oraz bez problemu przekroczyć barierę 30 klatek na sekundę dzięki silnikowi Unreal Engine 4, powinniśmy zaopatrzyć się w następującą konfigurację sprzętową:

Minimalne wymagania:

 • System operacyjny: Windows 10
 • Procesor: Intel Core i5-3470 3.0 GHz lub AMD FX-6300 3.5 GHz
 • Pamięć RAM: 8 GB Ram
 • Karta graficzna: 2 GB GeForce GTX 750 lub Radeon R7 260X
 • Miejsce na dysku: 80 GB

Zalecana konfiguracja sprzętowa:

 • System operacyjny: Windows 10
 • Procesor: Intel Core i5 4690 3.0 GHz lub AMD FX 8350 4.0 GHz
 • Pamięć RAM: 8 GB Ram
 • Karta graficzna: 4GB GeForce GTX 970 lub Radeon R9 290X
 • Miejsce na dysku: 80 GB

Rise of the Tomb Raider: Więzy Krwi

Niebawem po raz kolejny swoje pięć minut będzie miał znany już tytuł Rise of the Tomb Raider. Gra co prawda zadebiutowała początkiem tego roku, lecz jesienią cała seria przygód Lary Croft obchodzić będzie swoje 20-lecie. Z tej okazji wydawca, firma Square-Enix, przygotowała niespodziankę dla użytkowników konsol PlayStation 4, udostępniając w październiku ostatnią odsłonę Tomb Raidera w wersji na sprzęt Sony. Wszyscy posiadacze podstawowej wersji gry również mogą liczyć na coś nowego – produkcja doczekała się bowiem DLC o nazwie Więzy Krwi, które wprowadzi zupełnie nowy rozdział i otworzy na eksplorację posesję rodziny Croftów.

Nasza protagonistka w Więzach Krwi musi udowodnić, że jest prawowitą spadkobierczynią całego majątku rodziny, który stracił dotychczasowego właściciela wraz z samobójczą śmiercią ojca bohaterki. Dowody na potwierdzenie swoich praw do wszystkich materialnych dóbr Lara będzie musiała znaleźć w ogromnej posiadłości Croftów, skrywającej wiele tajemnic o których kobieta jak dotąd nie miała bladego pojęcia. W ramach dodatku otrzymamy także tryb Lara's Nightmare, który polegał będzie na obronie willi przed hordami potworów. Co ciekawe wersja na PlayStation 4 obsługiwać ma technologię wirtualnej rzeczywistości – wzmocni to doznania płynące z przemierzania zakamarków domu rodziny Lary.

Wspomniane 20-lecie marki przypada na 11 października – wtedy też właściciele PlayStation 4 otrzymają możliwość gry w Rise of the Tomb Raider, a rozszerzenie Więzy Krwi ujrzy śiatło dzienne. Jeśli jesteście pecetowcami i wciąż rozważacie nad zaopatrzeniem się w tytuł od Crystal Dynamics, przypominamy jaki sprzęt potrzebny Wam będzie do zabawy:

Minimalne wymagania:

 • System operacyjny: Windows 7 64-bit lub lepszy
 • Procesor: Intel Core i3 2100 3.1 GHz
 • Pamięć RAM: 6 GB
 • Karta graficzna: 2GB GeForce GTX 650 lub Radeon HD 7770
 • Miejsce na dysku: 30 GB

Zalecana konfiguracja sprzętowa:

 • System operacyjny: Windows 7 64-bit lub lepszy
 • Procesor: Intel Core i7 3770 3.4 GHz lub AMD FX 8350 4.0 GHz
 • Pamięć RAM: 8 GB
 • Karta graficzna: 4GB GeForce GTX 970 lub Radeon R9 290X
 • Miejsce na dysku: 30 GB

Komentarze (19)

Poniżej wyświetlone są komentarze opublikowane najwcześniej (1-10 - zobacz więcej. Wyświetl 10 najnowszych komentarzy. Autorem ostatniej wypowiedzi jest: Guest.

davidluiz

 • Goście

Napisano 8 gru 2016, 09:40

Want to have a multi-functional and unique products of their own? cheap oakley will be able to meet all the requirements, and beyond the initial imagination and creativity, Oakley will function and fashion together. Oakley glasses products on the concept of subversion, it is the glasses of comfort, practicality, artistic integration. Whether cheap oakley sunglasses are product design or selection of materials, have been a series of advanced scientific experiments and testing to ensure that its comfort and high quality, and features a high degree of integration and fashion. The emergence of each technology, will bring the fashion trend of change, to subvert the traditional thinking of the new revolution.

Guest

 • Goście

Napisano 31 gru 2016, 16:28

I was taking a gander at some of your posts on this site and I consider this site is truly informational!  psoriasis

Guest

 • Goście

Napisano 31 gru 2016, 16:28

scalp psoriasis
Great site, Distinguished criticism that I can handle. Im pushing ahead and may apply to my present place of employment as a pet sitter, which is exceptionally charming, yet I have to extra grow. Respects.

Guest

 • Goście

Napisano 31 gru 2016, 16:29

plaque psoriasis
My friend recommended this blog and he was totally right keep up the good work

Guest

 • Goście

Napisano 31 gru 2016, 16:30

Nice! thank you so much! Thank you for sharing. Your blog posts are more interesting and impressive.eyebrow threading

Guest

 • Goście

Napisano 23 sty 2017, 14:18

I liked this a lot, thank you. Btw, make sure to visit my website if you're into eyebrow threading by any chance. :)

http://essay-writing.company/

 • Goście

Napisano 24 sty 2017, 15:52

I like this game. It is one of the most fascinating and unusual games. I hope that you'll some overviews from its users.

http://essay-writing.company/

 • Goście

Napisano 24 sty 2017, 15:53

I like this game. It is one of the most fascinating and http://essay-writing.company/ unusual games. I hope that you'll some overviews from its users.

Guest

 • Goście

Napisano 16 lut 2017, 10:47

Yes, one of the most famous games. I think that http://proof-reading.services/
I would like to get more information about the close projects.
Jeśli zalogujesz się Twoje komentarze zostaną powiązane z Twoim kontem na forum. Nie będziesz musiał(a) podawać także kodu zabezpieczającego. Jeżeli nie masz jeszcze konta, możesz zarejestrować się.
Zgłoś błąd