News

Intel Core i5-750

Porównanie Intela Core i5-750 i AMD Phenom II X4 955/965

Tabela faktów pokaż/ukryj

Produkt: Intel Core i5-750
Producent: Intel
Gniazdo procesora: LGA1156
Liczba rdzeni: 4
Częstotliwość pracy: 2,66 GHz
Pamięć cache L1: 4x32 KB
Pamięć cache L2: 4x256 KB
Pamięć cache L3: 8 MB
Zakładany pobór mocy: 95 W
Magistrala danych: QPI

Poniżej zamieszczamy wyniki testów w popularnych benchmarkach tj. SuperPI, PiFast oraz wPrime. Zaznaczamy jednak, że testy te nie przestawiają rzeczywistej wydajności procesorów w zastosowaniach domowych, a uzyskane wyniki należy potraktować bardziej jako ciekawostkę.

Core i5 SuperPI

Core i5 SuperPI

Core i5 SuperPI

W testach SuperPI możemy zauważyć ogromną przewagę procesora Core i5-750 nad konkurencją ze stajni AMD. Warto przy tym zauważyć, że Lynnfield jest przy tym taktowany o ponad 500 MHz mniejszym zegarem.

Core i5 PiFast

Dalej zamieszczamy wyniki w programach PiFast oraz wPrime. Jak widać w przypadku tych programów przewaga Intela znacząco stopniała.

Core i5 wPrime

Core i5 wPrime

Core i5 wPrime

Core i5 wPrime

Komentarze (9)

Poniżej wyświetlone są komentarze opublikowane najwcześniej (1-9). Wyświetl 10 najnowszych komentarzy. Autorem ostatniej wypowiedzi jest: łukasz.

AndrzejSnk

  • Użytkownicy
  • 2812 postów

Napisano 6 wrz 2009, 12:04

ja bym do wykresów dodał: więcej/lepiej, mniej/lepiej ...

mathi13

  • Użytkownicy
  • 742 postów

Napisano 7 wrz 2009, 06:18

Szkoda, że jest tylko porównywalny. Czyli dla sporej liczby osób posiadającej dobra płytę LGA775/AM2+/AM3 to poprostu wyciąganie pieniędzy od klienta

TomTom

  • Użytkownicy
  • 833 postów

Napisano 7 wrz 2009, 14:18

Procek bardzo ciekawy, chyba obecnie najlepsza opcja dla osób budujących od zera energooszczędną i wydajną platformę. Nie podoba mi się wymuszenie na klientach kupowania nowej płyty i coolera,  AMD potrafi zrobić procek na dwie podstawki AM3/AM2+, dlaczego Intel nie huh.gif. Tym bardziej, że i5 jest odchudzonym i7, a w dalszej przyszłości(gdy ceny Core i7 spadną rolleyes.gif ) inna podstawka uniemożliwia użytkownikowi zmianę procesora na wydajniejszy.


CYTAT(AndrzejSnk @ 6 Sep 2009, 13:04) <{POST_SNAPBACK}>
ja bym do wykresów dodał: więcej/lepiej, mniej/lepiej ...

+1

luk1999

  • Redakcja
  • 637 postów

Napisano 7 wrz 2009, 14:40

Na niektóre płyty (Foxconna i ASRocka) mają pasować chłodzenia z LGA775.

mathi13

  • Użytkownicy
  • 742 postów

Napisano 8 wrz 2009, 05:59

Na innych portalach są już testy pełne. W Grach ten i5 nieźle działa.

Havoc

  • Użytkownicy
  • 2104 postów

Napisano 8 wrz 2009, 12:12

Na jednym z zagranicznych portali trafiłem tabelkę techniczną. Wynika z niej że i5 i i7 są na LGA 1156....jak to w końcu jest? ;>

I właśnie, wygląda na to że i5 jest wydajniejszy w 3D od i7...bardzo miłe zaskoczenie smile.gif

MILANS

  • Redakcja
  • 1360 postów

Napisano 8 wrz 2009, 14:56

i7 bedą dostępne na sockety 1156 i 1366. Te pierwsze bedą miały zintegrowany dwukanałowy kontroler pamięci oraz kontroler pci-express. Te drugie są juz wszystkim dobrze znane smile.gif

Farmeer

  • Goście

Napisano 9 sie 2012, 08:30

Mam ten procesor już jakieś trzy lata jak nie lepiej.. do tej pory nie ma gry która by mu podskoczyła.. jestem starszym graczem i nie zależy mi na ful detalach ale przy tym procku  i gtx260 nie mam problemów z żadnymi grami na średnich detalach.. czasem dla sprawdzenia wydajności go podkręcę ale na razie nie trzeba o wiele a podkręcałem go już do 3,6 ghz i chodził stabilnie.. chłodzenie mam zmienione bo zaczeło buceć.. ale jak sie nazywa to chłodzenie to nie pamiętam ale jest wielkie i ma dwa wentylatory ( cały komp ledwo słyszalny ) pozdrawiam wszystkich którzy mają owy proc !!!

łukasz

  • Goście

Napisano 10 sie 2012, 14:42

gry jak call of duty black ops, minecraft, modern warfer 3, by weszly na laptop z dyskiem 750GB pamiec6GB i intel core it-2 generator windows 7 karta graficzna RADEON HD7450 1GB taki laptop czy by weszedl na takie gry?? prosze o szybką odpowiedz :)