News

Intel Core i5-750

Porównanie Intela Core i5-750 i AMD Phenom II X4 955/965

Tabela faktów pokaż/ukryj

Produkt: Intel Core i5-750
Producent: Intel
Gniazdo procesora: LGA1156
Liczba rdzeni: 4
Częstotliwość pracy: 2,66 GHz
Pamięć cache L1: 4x32 KB
Pamięć cache L2: 4x256 KB
Pamięć cache L3: 8 MB
Zakładany pobór mocy: 95 W
Magistrala danych: QPI

Najnowszy procesor Intela przyrównaliśmy do konkurencji ze strony AMD. Testy wykonaliśmy w grach FarCry 2, Crysis, World In Conflict oraz GTA IV. Do testów w grach wykorzystaliśmy kartę MSI HD 5870 – najwydajniejszy jednordzeniowy układ graficzny na rynku.

Core i5 wPrime

Core i5 wPrime

W grze FarCry 2 Intel Core i5-750 uzyskuje wyniki gorsze, niż tańszy Phenom 955. Różnica ta jest jednak marginalna i wynosi zaledwie 2-6 proc.

Core i5 wPrime

W grze Crysis najnowszy procesor Intela radzi sobie równie dobrze jak Phenom 965. Ciekawostką jest fakt, że wynik uzyskany z aktywną funkcją Turbo Boost jest wyższy, niż w przypadku podniesienia taktowania wszystkich rdzeni do poziomu 2,8 GHz. Oznacza to, że Crysis w dużej mierze korzysta z jednego rdzenia, gdyż w tym przypadku jego taktowanie zwiększa się do 3200 MHz.

Core i5 wPrime

Core i5 wPrime

W grze World in Conflict procesor Core i5 osiąga miażdżącą przewagę nad konkurencją AMD uzyskując wynik 128 klatek na sekundę. Oznacza to wzrost wydajności wynoszący 64 proc. względem 79 FPS osiągniętych przez Phenoma 965.

Komentarze (9)

Poniżej wyświetlone są komentarze opublikowane najwcześniej (1-9). Wyświetl 10 najnowszych komentarzy. Autorem ostatniej wypowiedzi jest: łukasz.

AndrzejSnk

  • Użytkownicy
  • 2812 postów

Napisano 6 wrz 2009, 12:04

ja bym do wykresów dodał: więcej/lepiej, mniej/lepiej ...

mathi13

  • Użytkownicy
  • 742 postów

Napisano 7 wrz 2009, 06:18

Szkoda, że jest tylko porównywalny. Czyli dla sporej liczby osób posiadającej dobra płytę LGA775/AM2+/AM3 to poprostu wyciąganie pieniędzy od klienta

TomTom

  • Użytkownicy
  • 833 postów

Napisano 7 wrz 2009, 14:18

Procek bardzo ciekawy, chyba obecnie najlepsza opcja dla osób budujących od zera energooszczędną i wydajną platformę. Nie podoba mi się wymuszenie na klientach kupowania nowej płyty i coolera,  AMD potrafi zrobić procek na dwie podstawki AM3/AM2+, dlaczego Intel nie huh.gif. Tym bardziej, że i5 jest odchudzonym i7, a w dalszej przyszłości(gdy ceny Core i7 spadną rolleyes.gif ) inna podstawka uniemożliwia użytkownikowi zmianę procesora na wydajniejszy.


CYTAT(AndrzejSnk @ 6 Sep 2009, 13:04) <{POST_SNAPBACK}>
ja bym do wykresów dodał: więcej/lepiej, mniej/lepiej ...

+1

luk1999

  • Redakcja
  • 637 postów

Napisano 7 wrz 2009, 14:40

Na niektóre płyty (Foxconna i ASRocka) mają pasować chłodzenia z LGA775.

mathi13

  • Użytkownicy
  • 742 postów

Napisano 8 wrz 2009, 05:59

Na innych portalach są już testy pełne. W Grach ten i5 nieźle działa.

Havoc

  • Użytkownicy
  • 2104 postów

Napisano 8 wrz 2009, 12:12

Na jednym z zagranicznych portali trafiłem tabelkę techniczną. Wynika z niej że i5 i i7 są na LGA 1156....jak to w końcu jest? ;>

I właśnie, wygląda na to że i5 jest wydajniejszy w 3D od i7...bardzo miłe zaskoczenie smile.gif

MILANS

  • Redakcja
  • 1360 postów

Napisano 8 wrz 2009, 14:56

i7 bedą dostępne na sockety 1156 i 1366. Te pierwsze bedą miały zintegrowany dwukanałowy kontroler pamięci oraz kontroler pci-express. Te drugie są juz wszystkim dobrze znane smile.gif

Farmeer

  • Goście

Napisano 9 sie 2012, 08:30

Mam ten procesor już jakieś trzy lata jak nie lepiej.. do tej pory nie ma gry która by mu podskoczyła.. jestem starszym graczem i nie zależy mi na ful detalach ale przy tym procku  i gtx260 nie mam problemów z żadnymi grami na średnich detalach.. czasem dla sprawdzenia wydajności go podkręcę ale na razie nie trzeba o wiele a podkręcałem go już do 3,6 ghz i chodził stabilnie.. chłodzenie mam zmienione bo zaczeło buceć.. ale jak sie nazywa to chłodzenie to nie pamiętam ale jest wielkie i ma dwa wentylatory ( cały komp ledwo słyszalny ) pozdrawiam wszystkich którzy mają owy proc !!!

łukasz

  • Goście

Napisano 10 sie 2012, 14:42

gry jak call of duty black ops, minecraft, modern warfer 3, by weszly na laptop z dyskiem 750GB pamiec6GB i intel core it-2 generator windows 7 karta graficzna RADEON HD7450 1GB taki laptop czy by weszedl na takie gry?? prosze o szybką odpowiedz :)