News

Gigabyte Radeon HD 6950 1 GB Windforce 3X

Mroźny podmuch od Gigabyte'a

Tabela faktów pokaż/ukryj

Produkt: Gigabyte Radeon HD 6950 1 GB Windforce 3X
Producent: Sapphire
Procesor graficzny: Cayman Pro
Zainstalowana pamięć: 1 GB
Rodzaj zainstalowanej pamięci: GDDR5
Częstotliwość taktowania rdzenia: 870 MHz
Częstotliwość taktowania pamięci: 1250 MHz (efektywnie 5000 MHz)

Podsumowanie

Gigabyte Radeon HD 6950 Windforce 3X jest bezsprzecznie kartą wartą polecenia. Głównym powodem jest oczywiście bardzo dobra wydajność, choć warto także zwrócić uwagę na ponadprzeciętną kulturę pracy. Karta jest chłodna i w miarę cicha, co jest dla użytkowników coraz ważniejszym aspektem. Niewielkie zastrzeżenia można mieć do nieciekawego zestawu dodatków. Producent niespecjalnie się postarał, tak więc mamy tylko najbardziej niezbędne (choć i tak nie wszystkie) elementy.

Dla wielu osób największym problemem może być długość konstrukcji i możliwość jej instalacji w obudowie komputera. Co chyba jednak najgorsze karta wcale nie należy do tanich. W jej cenie spokojnie dostaniemy produkty konkurencji wyposażone w 2 GB pamięci VRAM. Jeśli więc używacie kilku monitorów lub gracie w gry w bardzo dużych rozdzielczościach (powyżej 1080p), to raczej powinniście mocno zastanowić się nad zakupem Gigabyte'a. Wszyscy pozostali mogą jednak śmiało biec do sklepów po bohatera naszej dzisiejszej recenzji.

Plusy Minusy Ocena końcowa
  • świetna kultura pracy
  • bardzo dobra wydajność
  • przyzwoity potencjał OC
  • trochę zbyt wysoka cena
  • słabe wyposażenie dołączone do zestawu
85%

Polecane przez PC Centre - 2011Opisany powyżej produkt został uhonorowany przez nas odznaczeniem Polecane przez PC Centre. Przyznajemy je jedynie produktom naprawdę wysokiej jakości, których zakup bez obaw możemy polecić Wam, drodzy Czytelnicy.

Komentarze (12)

Poniżej wyświetlone są komentarze opublikowane najwcześniej (1-10 - zobacz więcej. Wyświetl 10 najnowszych komentarzy. Autorem ostatniej wypowiedzi jest: h1To.

Oldboy

  • Użytkownicy
  • 20 postów

Napisano 27 wrz 2011, 14:52

Po kija az takie dobre chlodzenie jak nie mozna zmienic napiecia na karcie i wykorzystac jej prawdziwego potencjalu OC

MILANS

  • Redakcja
  • 1360 postów

Napisano 27 wrz 2011, 15:18

hmm.. żeby karta była cichsza?

Elninio

  • Goście

Napisano 29 wrz 2011, 12:01

Trochę spóźniony art bo grafika ma już pół roku bodajrze (kupiłem ja zaraz po premierze). Ale mniejsza z tym, mam wersje z i7 2600k i musze powiedzieć że nie ma gry która by nie szła na full detalach w maksymalnych ustawieniach. Jestem bardzo zadowolony, co do głośności mam zastrzeżenia, nominalnie wentylator ma 40% RPM, w mojej ocenie 35 a nawet 30% by nie podniosło znacznie temp a w 2D jest wtedy niesłyszalny, bo w 3D to już mi nie zależy. U siebie mam temp. około 5st. wyższe, kwestia obudowy
(CM Cosmos 1000) byćmoże. Mimo 4 wentylatorów temeratura jest wyższa.

BuShMaN

  • Goście

Napisano 1 paź 2011, 00:36

Z tego co mi wiadomo, to wersja Ultra Durable (zegary 800/1250) tego HD6950 ma mieć możliwość zmiany napięcia.

Ja również posiadam ową kartę i nie narzekam.

Oldboy

  • Użytkownicy
  • 20 postów

Napisano 3 paź 2011, 13:06

Dla wrazliwych audiofili polecam konsole albo chlodzenia pasywne :)Cos co ma dobra wydajnosc musi sie grzac i szkoda ze takie dobre chlodzenie sie marnuje Ja lubie wykorzystywac darmowy potencjal Prawdziwa zabawa z OC zaczyna sie dopiero po zmiane napiecia 

siwyAK

  • Redakcja
  • 1909 postów

Napisano 3 paź 2011, 17:21

Wyświetl postUżytkownik Oldboy dnia napisał

Dla wrazliwych audiofili polecam konsole albo chlodzenia pasywne :)Cos co ma dobra wydajnosc musi sie grzac i szkoda ze takie dobre chlodzenie sie marnuje Ja lubie wykorzystywac darmowy potencjal Prawdziwa zabawa z OC zaczyna sie dopiero po zmiane napiecia
To że musi się grzać, nie znaczy, że musi być głośne. I w jaki sposób według Ciebie to chłodzenie się marnuje? Sprawuje się całkiem dobrze, mi nie przeszkadza to czy karta ma jeden, dwa, trzy, n wentylatorów. Ma jednak pracować cicho, a chłodzenia ma być wydajne.

Oldboy

  • Użytkownicy
  • 20 postów

Napisano 3 paź 2011, 18:57

Marnuje sie jego potencjal OC brak zmiany napiecia na rdzeniu!!! Glosnosc karty dla mnie nie ma znaczenia liczy sie tylko OC Jak sie ma dobra bude to trzeba byc naprawde wrazliwym na dzwieki zeby to jakos zasadniczo przeszkadzalo i bylo wyznacznikiem w kupowaniu karty dosc sporo drozszej od referenta 

Po kija ci wydajne chlodzenie jak zapewne nie mam pewnosci nie bawisz sie w OC? Referant starczy w zupelnosci Karta ci sie predzej zestarzeje programowo niz fizycznie uszkodzi 

siwyAK

  • Redakcja
  • 1909 postów

Napisano 3 paź 2011, 19:37

Napiszę to znowu (bo gdzieś to już pisałem): to co ma dla Ciebie znaczenie, nie zawsze ma znaczenie dla kogoś innego. Może Cię to zaskoczy, ale większość osób nie podkręca (zaskoczony prawda?) i nie zawsze potencjał OC ma znaczenie dla końcowego odbiorcy. Jestem nawet w 100% pewny, że dla zdecydowanej większości nie ma żadnego znaczenia. Ja lubię mieć ciszę na (uwaga) podkręconej karcie, więc mam niereferenta. Jeśli ktoś nie bierze pod uwagę kultury pracy to jest zwykłym ignorantem.
Używaj proszę znaków interpunkcyjnych, bo czasem trudno domyślić się o co Ci właściwie chodzi. Druga sprawa (to także już gdzieś pisałem) to, że po to masz możliwość edytowania postów, aby nie pisać postów jeden pod drugim.

Oldboy

  • Użytkownicy
  • 20 postów

Napisano 3 paź 2011, 20:04

Skad u ciebie ta pewnosc ? Oswiec mnie ?

Prosze cie nie czepiaj sie takich glupot jak znaki interkunkcyjne!! ,to nie wplywa na zrozumienie tekstu  ,To dziwne ze tylko ty masz ten problem ze zrozumieniem moich postow ,i pierwrzy raz ktos sie takiej glupoty czepia , a pisze na paru forach i NIE MA PROBLEMU 

wistler

  • Redakcja
  • 659 postów

Napisano 4 paź 2011, 11:48

Pewne zasady obowiązują i uwierz mi, znaki interpunkcyjne to nie głupota. Wpływ na czytelność tekstu/posta oraz jego znaczenie jest ogromny. Dajmy na to:

Cytat

Rozstrzelać nie wolno, wypuścić.

Rozstrzelać, nie wolno wypuścić.

Jest różnica?