News

Fractal Design Integra R2 650W

Mocny potwór szwedzkiej firmy

Wnętrze, rozkład linii

Fractal Design Integra R2 650 W

Rzeczywiście, zastosowana platforma nie posiada modułów DC-DC ani nawet niezależnej regulacji napięć (jaką posiadał np. SilentiumPC Deus 600 W), co nie jest dobrym znakiem, jeśli chodzi o wyniki elektryczne. Rzeczywisty producent konstrukcji to firma HEC.

Fractal Design Integra R2 650 W

Za chłodzenie odpowiada wentylator Hong Sheng A1225M12S z łożyskiem ślizgowym.

Fractal Design Integra R2 650 W

Przy wtyku AC zamontowano płytkę, na której zamontowano pierwszą część filtra EMI: dwa kondensatory Y i jeden kondensator X.

Fractal Design Integra R2 650 W

Na głównej płytce drukowanej widzimy jeszcze dwa kondensatory Y, trzy cewki, jeszcze jeden kondensator X pod jedną z cewek oraz warystor. Oznaczenia na płytce sugerują, że przewidziano miejsce na jeszcze jeden kondensator X, który w tym modelu został pominięty.

Fractal Design Integra R2 650 W

Prostowanie realizuje mostek GBU1506, który radzi sobie z prądami aż do 15 A! Jest to ogromny zapas mocy zostawiony na tym etapie konwersji. Rolę kondensatora głównego spełnia model marki Teapo z serii LH, mogący pracować w temperaturach do 85 st. C.

Fractal Design Integra R2 650 W

Jak wspomniano wcześniej, Integra R2 posiada grupową regulację napięć. Filtrację realizują kondensatory marki Teapo, które mogą pracować w temperaturach do 105 st. C. Z kolei układ PS223 zapewnia odpowiednie zabezpieczenia.

Połączenia lutowane zostały wykonane bardzo starannie, pamiętano o usunięciu nadmiaru cyny.

Ogółem jakość wykonania recenzowanego produktu stoi na przyzwoitym poziomie, choć przy tym poziomie mocy zastosowanie innej regulacji napięć niż grupowa byłoby wysoce wskazane.

Rozkład linii

  • 12V2: złącze ATX12V/EPS12V
  • 12V1: pozostałe złącza

W Integrze R2 cała linia o obciążalności 22 A przypada na procesor – wszystkie pozostałe podzespoły zostały przypisane na drugą linię, o obciążalności 30 A. W typowych zastosowaniach taki rozkład nie budzi zastrzeżeń, choć przy bardzo mocnym OC dobicie do podanych wartości obciążeń wydaje się możliwe.

Komentarze (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Co Ty myślisz na temat poruszony w powyższym tekście?

Jeśli zalogujesz się Twoje komentarze zostaną powiązane z Twoim kontem na forum. Nie będziesz musiał(a) podawać także kodu zabezpieczającego. Jeżeli nie masz jeszcze konta, możesz zarejestrować się.
Zgłoś błąd