News

Wymiana wentylatora w zasilaczu

Fanswap - gdy hałas jest nieznośny


Teraz nie pozostaje nic innego jak przylutować kabelki czarny do czarnego i czerwony do czerwonego. Żółty kabelek izolujemy tak, aby jego końcówka nie zetknęła się przez przypadek z niczym w zasilaczu. Całość powinna wyglądać mniej więcej tak:

Wymiana wentylatora w zasilaczu

Następnie z powrotem przykręcamy wentylator do pokrywy. Połowę modyfikacji mamy już za sobą...

Drugi wentylator, który należy wymienić, posiada już trzy kable – czerwony, czarny i niebieski. O zastosowaniu dwóch pierwszych chyba nie trzeba mówić. Trzeci tak jak żółty w większości wentylatorów służy do pomiarów szybkości obrotów. Wystarczy postępować analogicznie do pierwszego przykładu z tą tylko różnicą, że do niebieskiego przewodu dolutowujemy żółty kabelek wychodzący z wentylatora.

Gdy lutowanie mamy już za sobą, pozostaje nam tylko odpowiednie ułożenie kabli tak, aby żaden z nich nie wkręcił się przypadkowo w pracujący wentylator. Najłatwiej będzie nam unieruchomić całość za pomocą kosztujących grosze opasek zaciskowych. Gdy wszystko jest już gotowe, skręcamy całość i cieszymy się ciszą…

Wymiana wentylatora w zasilaczu

Wymiana wentylatora w zasilaczu

Pamiętajcie, że w innych zasilaczach procedura ta może przebiegać nieco inaczej. Mamy jednak nadzieję, że korzystając z tego poradnika łatwo odnajdziecie sposób na ominięcie wszelkich problemów. W przypadku, gdyby wentylator był przylutowany na stałe, wystarczy po prostu przeciąć kable i polutować na nowo. Pamiętajcie jednak, aby unikać lutowania kabli bezpośrednio do laminatu – wtedy ryzyko uszkodzenia zasilacza jest naprawdę bliskie zeru, nawet przy mało wprawnych rękach.

Wymiana wentylatora w zasilaczu

Strona: Poprzednia 1 2 3 4

Komentarze (2)

Poniżej wyświetlone są komentarze opublikowane najwcześniej (1-2). Wyświetl 10 najnowszych komentarzy. Autorem ostatniej wypowiedzi jest: Guest.

conndor

  • Użytkownicy
  • 46 postów

Napisano 15 lip 2008, 14:07

Bardzo dobry artykuł uwzględniający że nie każdy jest elektronikiem i musi umieć lutować, uwzględnia wszystkie operacje jakie powinny być wykonane, oczywiście zamiast taśmy izolacyjnej możemy zastosować koszulki zdjęte z innych grubszych przewodów, ale to mała drobnostka. Oczywiście wentylator dobieramy o jak największej wydajności przy jak najniższych obrotach. Z reguły wentylatory powyżej 2000 obr/min zaczynają być słyszalne z odległości 1m.
Takie artykuły przypominają o bardzo ważnych sprawach lecz zapominanych bardzo dobrze 10 pnk.
Powodzenia

Guest

  • Goście

Napisano 15 sty 2012, 14:13

Bardzo dobry poradnik który pomoże w większości przypadków na wyciszenie głośno pracującego wentylatora w zasilaczu. Przy okazji mogę dodać ze istnieje możliwoś całkowicie darmowego wyciszenia zasilacza którą osobiście polecam. Mianowicie należy wykonać te wszystkie czynnosci pokazane w poradniku a następnie w samym plastikowym wirniku wyciągnąć njlepiej igłą gumową zaślepkę (zaślepka moze być przykryta naklejką producenta wentylatora i trzeba ja odkleić) i nasmarować łożysko wentylatora. Smar użyty do tej operacji według uznania.Po złożeniu i zamontowaniu zasilacza włączamy komputer i cieszymy sie błogą ciszą podwójnie gdyż osiagneliśmy cel bez wydania ani jednej złotówki (oprócz oczywiście smaru)
Jeśli zalogujesz się Twoje komentarze zostaną powiązane z Twoim kontem na forum. Nie będziesz musiał(a) podawać także kodu zabezpieczającego. Jeżeli nie masz jeszcze konta, możesz zarejestrować się.
Zgłoś błąd